ELITNA JEDINICA VOJSKE SRBIJE: Ministar Stefanović čestitao Dan Garde
POTPREDSEDNIK Vlade i ministar odbrane dr Nebojša Stefanović uputio je povodom 6. maja - Dana Garde čestitku toj jedinici.

Foto: Ministarstvo odbrane
"Svim pripadnicima Garde čestitam 6. maj - Dan jedinice.
Naređenjem kneza Miloša Obrenovića, na današnji dan pre tačno 191 godinu, na Đurđevdan, formirana je Gvardija, čije tradicije baštinite i nastavljate.
Kao elitna jedinica Vojske Srbije danas dosledno postižete najviše standarde u realizaciji zadataka koji su vam povereni, dostojno čuvate stečeni ugled kroz vekove i činite naš narod ponosnim.
Negujući tradicije, na najbolji način predstavljate Vojsku Srbije, ali i čitavu državu, kako unutar granica naše zemlje tako i šire, dokazujući da s razlogom marširate visoko podignutog čela, pokazujući snagu, hrabrost i odlučnost.
Uveren da će Garda nastaviti da uspešno odgovara svim izazovima i na najbolji način predstavlja i sebe i čitavu naciju, čestitam vam Dan jedinice, uz posebno sećanje i zahvalnost svim pripadnicima Garde koji su položili svoje živote za slobodu i čast naše otadžbine."

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)