Dodeljene nagrade „Prijatelj porodice 2023“
NA svečanoj sednici Skupštine Privredne komore Srbije (PKS) danas su uručena priznanja „Prijatelj porodice 2023“ kompanijama, koje su po oceni stručnog žirija, javnosti i zaposlenih, najbolje uskladile rad i roditeljstvo podstičući zaposlene da grade uspešnu karijeru i kvalitetno provode vreme sa porodicom.

Foto: Dragan Kujundžić
U saradnji sa Ministarstvom za brigu o porodici i demografiju, „Prijatelj porodice 2023“ uručen je u tri kategorije: Velika privredna društva, Privredna društva sa većinskim učešćem Republike Srbije i Mala i srednja privredna društva.
U prvoj kategoriji, nagarada je pripala kompanijama: „Đenerali osiguranje Srbija“, „Banka inteza“, „Nestle adriatik“, „Bambi“ i „Nelt“.
„Telekom Srbija“ dobitnik je nagrade u kategoriji Privredna društva sa većinskim učešćem Republike Srbije, dok su među malim i srednjim privrednim društvima ovo prestižno priznanje ponele kompanije „Testeral“ Jagodina, „Tekstil“, Užice i „Diginet“ Zrenjanin.
Zahvaljujući saradnji sa UNDP-jem, za tri najuspešnija mala i srednja preduzeća, osim prestižnog priznanja „Prijatelj porodice“, obezbeđeno je i sufinansiranje projekata iz oblasti usklađivanja rada i roditeljstva.
Priznanja su uručili prof. dr Darija Kisić, ministarka za brigu o porodici i demografiju i Marko Čadež, predsednik PKS.
Kisić je čestitala kompanijama koje su nagrađene u projektu „Prijatelj porodice 2023“, navodeći da su one primer odgovornih kompanija, jer su svojim zaposlenima na najbolji način omogućile usklađivanje rada i roditeljstva.

Foto: Dragan Kujundžić
- Veliki broj kompanija se prijavio za ovu prestižnu nagradu, što je od velikog značaja, jer se time pokazuje da raste svest o tome koliko je bitno uskladiti rad i roditeljstvo. Srećna sam što je Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju deo ove priče sa Privrednom komorom Srbije i verujem da ćemo sledeće godine imati još veću zainteresovanost kompanija - rekla je Kisić.
Ministarka Kisić je naglasila da je projekat „Prijatelj porodice 2023“ deo mnogobrojnih aktivnosti u cilju poboljšanja demografske slike naše zemlje i deo podrške naše države porodicama, roditeljima i deci.
Kisić je istakla da je posebno srećna što će Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju, u saradnji sa UNDP, u tri kompanije u kategoriji malih i srednjih privrednih društava sufinansirati dodatne aktivnosti u cilju još boljeg usklađivanja rada i roditeljstva.
U ime nagrađenih kompanija obratila se Ivana Todorović, direktor Sektora za ljudske resurse i organizaciju Banca Intesa i poručila da ovo priznanje dolazi kao potvrda i priznanje za niza projekata i programa te banke koji za cilj imaju unapređenje poslovnog okruženja, dobrobiti roditelja i svih zaposlenih.
Žiri su činili predstavnici Privredne komore Srbije, Vlade RS i Ministarstva za brigu o porodici i demografiju, Fondacije Ana i Vlade Divac i Fondacije Ravnopravnost i TV B92.
Osnovni cilj projekta „Prijatelj porodice“ je podizanje svesti o značaju povezivanja rada i roditeljstva i kreiranja takve radne atmosfere u kojoj će zaposleni imati mogućnost da daju svoj maksimum istovremeno održavajući balans između vremena provedenog na poslu i sa porodicom.
Nagrađene kompanije treba da budu primer dobre prakse i uzor drugim firmama podstičući ih da, pored dobrih poslovnih rezultata, što bolje usklade radne i porodične obaveze svojih zaposlenih.

NIJE NI KUPILA KARTU, NA PLAŽI JOJ PONUDILI BESPLATNU VOŽNjU: Novi detalji tragične smrti Novosađanke u Budvi
TINEJDžERKA je, kako kaže njen blizak prijatelj, bila devojka puna života, imala je mnogo planova za budućnost, a tek je imala 19 godina, i ceo život je bio pred njom, a sada je čitava njena porodica zavijena u crno.
30. 05. 2025. u 14:42

UKRAJINA IZVELA JEDAN OD NAJVEĆIH NAPADA NA RUSIJU: Aerodromi u Moskvi zatvoreni, uništena važna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je tokom noći izvela jedan od najvećih napada dronovima od početka rata, gađajući više ciljeva na teritoriji Rusije. Zbog napada su moskovski aerodromi bili primorani da privremeno obustave rad, što je izazvalo haos u vazdušnom saobraćaju.
28. 05. 2025. u 09:45

POSTOJI DRUGI SNIMAK Koji je uzrok ponašanja devojke stradale u Budvi? Psiholog objašnjava: "Ekstremni strah i fokus da se pobegne"
"ZA TEZU da je beg iz situacije opasne sa suženom svešću više goovri o tome da se radi o ekstremnogm strahu koji može da se protumači kao panika. Ako nije dolazila u takve situacije ne možemo znati da li je sklona tome ako ne zna da li ima napad panike."
30. 05. 2025. u 13:33 >> 13:33
Komentari (0)