VELIKI DOGOVOR: Bugarska izvozi električnu energiju, a zauzvrat dobija gas
SOFIJA i Baku postigli su dogovor u vezi sa razmenom električne energije iz Bugarske za gas iz Azerbejdžana, izjavio je bugarski ministar ekonomije Nikola Stojanov.
Foto: Piksabej
- Oni proizvode električnu energiju samo iz gasa, a mi smo njen veliki proizvođač i izvozimo je, jer imamo hiperproizvodnju. Postoji ta mogućnost, to je u principu već dogovoreno - da im obezbedimo struju, a oni nama da daju gas - objasnio je Stojanov, a prenose bugarske "Novinite".
Podsetimo, u junu ove godine Bugarska i Grčka završile su konstrukciju interkonektora vrednog 220 miliona evra sa godišnjim kapacitetom od tri milijarde kubnih metara. Na ovaj način Bugarska se povezala sa Transjadranskim gasovodom (TAP) kojim u Južnu Evropu stiže gas iz Azerbejdžana.
BONUS VIDEO: Cene goriva "divljaju" u Nemačkoj i Britaniji
Preporučujemo
NEMAČKA SE DIGLA NA NOGE: Građani izašli na ulice zbog cena energenata (FOTO/VIDEO)
11. 09. 2022. u 20:27
RUSI OBJAVILI SPISAK NAJVEĆIH NEPRIJATELjA: Evo na kom je mestu Hrvatska
RUSKI ski list „Vzgljad“ sastavio je i u utorak objavio „Rejting neprijateljskih vlada“ kako bi pokazao razliku između država koje se svesno suprotstavljaju Rusiji i onih koje su na tu odluku „protiv njihove volje naterale spoljnopolitičke okolnosti“, prenosi Slobodna Dalmacija.
14. 11. 2025. u 16:54
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)