BITNE VESTI ZA NEMAČKU: Veliko obećanje Olafu Šolcu od strane važne evropske zemlje

Novosti online

15. 09. 2022. u 22:02

BELGIJSKI premijer Aleksandar de Kro obećao je nemačkom kancelaru Olafu Šolcu da će povećati tranzit gasa ka Nemačkoj.

БИТНЕ ВЕСТИ ЗА НЕМАЧКУ: Велико обећање Олафу Шолцу од стране важне европске земље

Foto: Tanjug AP

- Upravo sam razgovarao sa Olafom Šolcom. Razgovarali smo o energetskoj saradnji, pozvao sam ga na belgijsko-nemački energetski samit. Takođe sam uverio kancelara da Belgija namerava da ojača svoje kapacitete za tranzit gasa ka Nemačkoj- napisao je belgijski premijer na Tviteru.

Kako je de Kro primetio, lideri dve zemlje su se dogovorili da nastave rad u okviru Evropskog saveta na smanjenju cena gasa.

Ruski predsednik Vladimir Putin rekao je pre dva nemačkom kancelaru Olafu Šolcu da su problemi sa isporukama gasa preko gasovoda Severni tok 1 posledica zapadnih sankcija Rusiji.

On je dodao i da su cinični pokušaji Zapada da okrivi Rusiju za evropske probleme sa gasom.

Putin je takođe istakao da su sankcije SAD i Zapada odgovorne za probleme sa tehničkim odrzavanjem turbina gasovoda Severnog toka.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (2)

SLUČAJNO SAM SAZNAO DA IMAM LEUKEMIJU : Bivšem voditelju Pinka život se preko noći okrenuo