INFLACIJA RASTE U NEMAČKOJ: Septembarska dostigla nivo od 10 odsto, najviša u poslednjih 70 godina
PRVA procena Statističkog zavoda Nemačke ukazuje da je inflacija u septembru dostigla nivo od 10 odsto, što je najviša vrednost u poslednih 70 godina.

Foto: Epa
Još u avgustu je inflacija bila 7,9 procenata, a u septembru su samo cene energenata porasle za 43,9 odsto u odnosu na isti mesec prošle godine.
Ekonomisti su računali sa rastom inflacije, ali ispod 10 odsto.
Inflacija od 10 odsto najviša je od decembra 1951. godine, kada je bila 10,5 procenata.
BONUS VIDEO:
DELIMIČNA MOBILIZACIJA U TOKU: Novi regruti okupljaju se u Sevastopolju, Kemerovu i Jakutsku
Preporučujemo

NEMAČKA SE DIGLA NA NOGE: Građani izašli na ulice zbog cena energenata (FOTO/VIDEO)
11. 09. 2022. u 20:27

ŠOLC OBEĆAO ZELENSKOM: "Nemačka nikada neće priznati prividne referendume"
28. 09. 2022. u 15:55

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

GLUMICA I RANIJE IMALA PROBLEMA SA ZAKONOM? Burne reakcije Rusije na hapšenje Bikovićeve bivše, zahteva se STROGA kazna
LEPOTICA iz Sankt Peterburga, koja se proslavila dramom "Led", za oko nam je zapela zahvaljujući romansi sa partnerom iz pomenutog filma, popularnim srpskim glumcem koji je i u Rusiji izgradio zavidnu karijeru.
06. 09. 2025. u 11:32
Komentari (0)