SRBIJA GRADI NAFTOVOD DO MAĐARSKE: Vučić najavio važnu investiciju za našu zemlju
GOVOREĆI o energetskoj krizi, predsednik Aleksandar Vučić objavio je vest o jednoj važnoj investiciji.
Foto: Printskrin Tanjug
Srbija godinama ima samo jedan naftovod "Janaf" i on ide preko Hrvatske, podseća predsednik, a Hrvatska se pokazala kao nepouzdan snabdevač. Uložićemo 12 milijardi u infrastrukturu u narednih šest godina - najavio je on.
Srbija će krenuti u izgradnju 128 kilometara nafotvoda Novi Sad - Mađarska. Nafotovod bi mogao da košta do 100 miliona evra.
- Ideja je da gradimo naftovod i kroz Severnu Makedoniju do Luke Drač, kako bismo premrežili našu zemlju naftovodom. Mogao bi da košta do 100 miliona evra - rekao je Vučić.
Nafte imamo dovoljno za 75 dana ukoliko bi nam bilo ko prekinuo dotok nafte i 59 dana za benzin, otkrio je on.
- Radimo na novim skladištima nafte. Postoje dve ponude. Jedan je britanski predlog, ali oni traže posebne uslove za arbitraže i ponudu konzorcijuma naših naftaša - rekao je on.
BONUS VIDEO - POGLEDAJTE: Ovako je Vučić "oduvao" hrvatske novinare
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
MOJSILOVIĆ RAZGOVARAO SA KOMANDANTOM KFOR-a Vučić: Verujem da ćemo imati dobre vesti
08. 10. 2022. u 10:21
U OVOM TRENUTKU: Srbija ima čak osam nota o povlačenju priznanja tzv. Kosova
08. 10. 2022. u 10:23
NAŠA POZICIJA POSTAJE SVE KOMPLIKOVANIJA Vučić: Traže prijem Kosova u sve institucije! Za nas je to neprihvatljivo
08. 10. 2022. u 10:13 >> 10:21
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (39)