"MORAJU DA SHVATE DA SU IZDALI SVOJU ZEMLJU" Duma priprema zakon koji bi povećao poreze za Ruse koji su napustili zemlju
POSLANICI u Državnoj dumi kreiraju nacrt zakona koji će ukinuti određene povlastice i povećati poreze za Ruse koji su napustili zemlju, uključujući i one koji su otišli nakon početka specijalne vojne operacije, izjavio je danas predsednik Državne dume Vjačeslav Volodin.
Foto: Piksabej
- Ima onih koji smatraju da je potrebno dati beneficije onima koji su napustili našu zemlju da bi se vratili. Ovo je pogrešno. Treba da se ukinu povlastice onima koji su napustili Rusku Federaciju i za njih se uvede povećana poreska stopa. Radimo na izmenama i dopunama zakona u tom smislu - objavio je Volodin na Telegramu, a prenosi agencija TAS S.
Kako je naveo, Rusi koji su otišli moraju da shvate da većina ruskog društva "ne podržava ono što su uradili i veruje da su izdali svoju zemlju, članove svojih porodica i bliske ljude".
- Do danas oni koji su otišli, ne samo da rade u ruskim kompanijama na daljinu, već uživaju i sve pogodnosti koje su im pružene u skladu sa zakonodavstvom naše zemlje", rekao je Volodin.
BONUS VIDEO:
VOJNE VEŽBE U BELORUSIJI: Zajednički manevri ruskih i beloruskih snaga
Preporučujemo
NOVAK OCENjUJE: Nemoguće je isključiti Rusiju sa svetskog energetskog tržišta
25. 12. 2022. u 07:49
AMERIČKI PUKOVNIK PRIZNAO: Rusi znaju da prebrode teškoće i nastave dalje
24. 12. 2022. u 23:25
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Koliku penziju ima Angela Merkel? Brojka će vas iznenaditi! A to nije kraj - jedna stvar donela joj bogatstvo
ANGELA Merkel u penziji živi bolje nego ikad!
20. 04. 2026. u 12:46
Komentari (0)