KOJE U 2022. GODINI NAJVIŠE UVOZIO RUSKU VOTKU: Odgovor će vas iznenaditi
IZRAEL je prošle godine postao lider u svetu u uvozu votke iz Rusije, proizilazi iz podataka koje je objavila platforma „UN Komtrejd“.

Foto: Epa
Izrael je više nego učetvorostručio kupovinu tog pića, sa 5,7 miliona dolara, na 24,7 miliona dolara u odnosu na godinu 2021. godinu.
Na drugom mestu je Nemačka, koja je smanjila uvoz ruske votke na 7,5 miliona dolara, sa 43,4 miliona dolara uvezenih 2021.
Jermenija je među prve tri zemlje uvoznice u 2022. godini, uprkos činjenici da je skoro prepolovila uvoz pića iz Rusije na 6,9 miliona dolara sa 13,2 miliona dolara godinu dana ranije.
Velika Britanija, koja je dugi niz godina bila neprikosnoveni lider među uvoznicima ruske votke i kupovala ovaj proizvod za više od 50 miliona dolara godišnje, počela je još ranije da smanjuje uvoz ovog proizvoda: 2021. godine njen uvoz je pao na 29,7 miliona dolara (drugo mesto među uvoznicima), a 2022. do 5,5 miliona dolara (četvrto mesto).
Zemlje EU, SAD, Japan i Kanada, u okviru paketa sankcija usvojenih 2022. godine, ograničile su uvoz određene robe iz Rusije, koja je, prema njihovom mišljenju, značajna za budžetske prihode.
sputnikportal.rs
Preporučujemo

PORODICE U ŠOKU NAKON ŠTO SU OTVORILE KOVČEGE SA TELIMA: Nove bizarnosti nakon pada aviona u Indiji
SIN žene koja je poginula u padu aviona kompanije Air India izjavio je za Bi-Bi-Si da su u kovčegu s telom njegove majke pronađeni i „drugi ostaci“.
23. 07. 2025. u 16:49

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

NAUČNICI U STRAHU - RIZIK OD NESTANKA: Ada Bojana i Bokokotorski zaliv u opasnosti - more nikada nije bilo takvo
NIVO Jadranskog mora će, prema projekcijama, do kraja veka porasti 35 centimetara (cm), što će ugroziti obalska područja, posebno područje Ade Bojane i delove Bokokotorskog zaliva, navodi se u prošlogodišnjem Nacrtu Nacionalnog plana Crne Gore za prilagođavanje na klimatske promene.
25. 07. 2025. u 08:55
Komentari (3)