TRAG VODI DO UKRAJINE? Novo istraživanje zapadnih medija o sabotaži Severnog toka
NAJMANjE dvoje državljana Ukrajine je dovedeno u vezu sa brodom koji nemačke vlasti navodno istražuju u vezi sa sabotažom gasovoda Severni tok 1 i 2, preneli su švajcarski list "Tages-Ancajger" i nemački "Zidojče cajtung".

Foto Tanjug/AP
U istraživanju koje su, između ostalog, zajedno sproveli "Zidojče cajtung", nemačka medijska grupa NDR, švedski list "Ekspresen", poljski onlajn magazin "frontstori.pl" i danski dnevnog lista "Berlingske", otkrivena je lažna turistička agencija "Firija Lvova" sa sedištem u Varšavi koja je prošle jeseni registrovala brod "Andromeda".
Iako je prijavljena kao turistička agencija, firma nema ni telefonski broj, ni veb-stranicu, ni zaposlene.
Švajcarski list "Tages ancajger" je ranije tvrdio da su na tom brodu otkriveni tragovi vojnog eksploziva.
Kako se navodi, kompanija je registrovana na ime dvojice Ukrajinaca, od kojih jedan živi na Krimu i ima rusko državljanstvo. Ta osoba je, dodaje se u telefonskom razgovoru sa novinarima, negirala bilo kakvu povezanost sa lažnom turističkom agencijom.
Druga osoba je žena koja je u poljskoj dokumentaciji navedena kao predsednica kompanije. Ona je za "Tages-Anzeiger" potvrdila da obavlja tu funkciju, ali je odbila da odgovara na dalja pitanja.
U članku se tvrdi da je na njeno ime registrovano još nekoliko kompanija u Poljskoj i Ukrajini.
Tages-Anzeiger je izvestio da je "Andromeda" već neko vreme u centru istrage nemačkih vlasti.
Iako je njegova tačna ruta i dalje nepoznata, veruje se da je brod prošao kroz područje gde su eksplozije kasnije uništile gasovode Severni tok 1 i Severni tok 2, te da su na njemu pronađeni ostaci eksploziva.
(RT)
BONUS VIDEO:
KATASTROFA IZ VAZDUHA: Snimci iz drona prikazuju razmere poplava u Italiji
Preporučujemo

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

UŠAO U RAKU POSLE SPUŠTANjA KOVČEGA: Sin se oprostio od Halida Bešlića (FOTO)
OPROŠTAJ u Sarajevu od legende narodne muzike, pevača Halida Bešlića.
13. 10. 2025. u 15:50
Komentari (2)