RUSIJA MEĐU TRI NAJVEĆA TRGOVINSKA PARTNERA INDIJE: Promet zemalja za pet meseci ove godine dosegao 27,1 milijardi dolara
RUSIJA je prvi put ušla u prva tri najveća trgovinska partnera Indije: trgovinski promet zemalja za pet meseci ove godine dostigao je 27,1 milijardu dolara, sledi iz podataka indijskog Ministarstva trgovine i industrije.

Foto: Profimedia
Prema podacima Ministarstva, u periodu januar-maj obim bilateralne trgovine porastao je 3,8 puta – na rekordnih 27,1 milijardu dolara, zbog povećanja indijske kupovine ruske robe 3,9 puta – do 26,5 milijardi dolara, što je omogućilo Rusiji da ostane drugi najveći uvoznik robe u zemlji. Osim toga, naglo je porastao i izvoz indijskih proizvoda u Rusiju – 2,6 puta, na 639 miliona dolara.
Najveći trgovinski partner Indije i dalje je Kina sa ukupnim prometom od 41,1 milijardu dolara, iako je brojka za godinu dana pala za 9,3 odsto. Druge ostaju Sjedinjene Američke Države, čiji je obim trgovine sa Indijom za godinu smanjen za 12,5 odsto – na 30,4 milijarde dolara.
Trgovinski promet između Ujedinjenih Arapskih Emirata i Indije u periodu januar-maj smanjen je za 11 odsto – na 24,2 milijarde dolara, zbog čega je ova zemlja pala na četvrtu poziciju. Saudijska Arabija je na petom mestu sa prometom od 18,3 milijarde dolara, što je pad od 9,1 odsto na godišnjem nivou.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: ZALEPILI SE NA AERODROMSKU PISTU - Klimatski aktivisti protestovali u Hamburgu
Preporučujemo

ŠANGAJSKA ORGANIZACIJA ZA SARADNjU: Kamen temeljac multipolarnog sveta
04. 07. 2023. u 19:44

RAT U UKRAJINI: Eksplozije odjekuju Harkovom; PVO radi iznad Belgoroda (FOTO/VIDEO)
16. 07. 2023. u 07:15 >> 00:26

"MANIFESTACIJA SAMOVOLjE I BEZAKONjA" Rusija traži hitno oslobađanje mitropolita Pavela
15. 07. 2023. u 17:12

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

USTAŠLUK NA DELU I Hrvatski kardinal veliča Tompsona - totalno ludilo u Hrvatskoj
KOLIKO je Hrvatska ogrizla u mržnji prema Srbima govori činjenica da je čak i tamošnji kardinal govorio o koncertu Topsona poznatog po pesmama koje veličaju klanje Srba.
24. 04. 2025. u 17:01
Komentari (0)