CENA svinjetine je u Evropi skočila oko 30 do 40 odsto, a stručnjaci smatraju da i u našoj zemlji treba očekivati blago poskupljenje mesa. I prasići za tov iz uvoza skuplji su za 45 procenata u odnosu na prošlu godinu. U Srbiji je do sada zbog afričke kuge svinja eutanazirano 31.400 životinja, što je 1,25 odsto od oko dva i po miliona, koliko ih ukupno imamo. Agroekonomista Žarko Galetin ocenjuje da je situacija komplikovana i na evropskom i na našem tržištu, ali da su razlozi za to različiti.
PORED inovacija u ukusima, Thrifty Ice Cream je postao prepoznatljiv u svetu sladoleda po jednoj posebnosti: poseduje patentiranu lopaticu koja oblikuje sladoled u kvadratni oblik konusa.
U MORU poskupljenja svega mogućeg u Bosni i Hercegovini, jutros je došlo još jedno iznenađenje koje će posebno pogoditi ljubitelje ovog najpoznatijeg sarajevskog specijaliteta.
GENERALNI direktor Rosteha Sergej Čemezov potvrdio je da je inicijativa za ukidanje sankcija državnoj korporaciji došla od američke strane, koja, prema njegovim rečima, želi da sarađuje sa Rostehom.
ZAPOČELI smo radove na obaloutvrdi reke Save, na potezu od ušća do mosta Gazela, u dužini od 2.550 metara, koji će trajati narednih deset meseci, objavio je ministar finansija Siniša Mali, a njegovo saopštenje prenosimo u celosti.
Komentari (0)