PONOVO SKOČILE CENE GASA: Tržište reagovalo na dve stvari
CENA gasa u Evropi je danas ponovo nakon nedelju dana porasla iznad 40 evra za megavat-sat.
Foto Tanjug/AP
Prema podacima sa amsterdamske berze TTF, evropski fjučersi gasa su se u 13.10 časova prodavali po ceni od 43,100 evra za megavat-sat, što je za skoro 10 odsto više nego u petak.
Cena gasa je poslednji put bila iznad 40 evra po megavat-satu pre nedelju dana.
Kako prenosi nemački Viršaftvohe, tržište je reagovalo na zatvaranje gasovoda između Finske i Estonije zbog pada pritiska.
Prema finskom operateru, moguće je da je došlo do curenja gasa, ali istraga još nije završena.
Incident za sada ne predstavlja pretnju za snabdevanje gasom u Evropi, ali on je pokazao ranjivost mreže snabdevanja.
Drugi razlog za rast cena gasa je napad palestinskog Hamasa na Izrael koji je ipak više uticao na cene nafte i bojazan da bi sukob mogao da se proširi.
Cena evropskog gasa je uprkos ovom skoku znatno ispod nivoa od prošle godine kada je dostigla i 300 evra po megavat-satu.
BONUS VIDEO: UZNEMIRUJUĆI SNIMCI IZ POJASA GAZE: Pripadnici Hamasa hvataju taoce na granici sa Izraelom
VUČIĆEVA IZJAVA UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Bruje o onome što je rekao britanskom novinaru u lice
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića koju je dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" udarna je vest u ruskim medijima.
27. 04. 2026. u 22:03
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Drama u Vašingtonu: Melanija ugledala sporno ime na papiru, pa prebledela - evo šta je zapravo pisao na cedulji
MISTERIOZNI komadić papira izazvao je brojne komentare nakon incidenta sa pucnjavom na večeri Udruženja dopisnika Bele kuće u Vašingtonu.
27. 04. 2026. u 10:00
Komentari (0)