IRAN SKLAPA VELIKI POSAO SA RUSIJOM: Uskoro moguća trgovina u rubljama i rijalima između dve zemlje
VALUTNI sporazum između Irana i Rusije, koji će omogućiti trgovanje u rubljama i rijalima, biće potpisan u prvom kvartalu 2024. godine, izjavio je šef iranske centralne banke Mohamed Farzin.

Foto: Profimedia
- Obim našeg izvoza u Rusiju je manji od obima uvoza. Jedna od naših dobrih mera da promenimo ovu situaciju je to što će u prvom kvartalu naredne godine Iran i Rusija potpisati valutni sporazum, što znači da će biti moguće trgovati u rubljama i rijalima - rekao je šef iranske centralne banke, prenosi agencija ISNA.
Dan ranije je agencija Tasnim, pozivajući se na Centralnu banku Irana, javila da je iranska banka Sepah otvorila prvi strani akreditiv za uvoz robe iz Rusije nakon što je Ministarstvo pravde SAD obnovilo režim sankcija Iranu.
Farzin je ove nedelje boravio u dvodnevnoj poseti Moskvi, gde se sastao sa šeficom Banke Rusije Elvirom Nabiulinom.
Napominje se da su se Farzin i Nabiulina, nakon sastanka, dogovorili da otvore kreditnu liniju u iznosu od 65 miliona evra za Iran za uvoz neophodne robe iz Rusije.
BONUS VIDEO: KRZNENI ČLAN RUSKE ARMIJE - Pas Žužik pomaže protivvazdušnoj jedinici ruske vojske
Preporučujemo

ZAHAROVA KIVNA NA LITVANIJU I EU: Ne poštuju sporazume o tranzitu robe u Rusiju
28. 12. 2023. u 20:54

"DRŽI MU BALANS" Vozači gledali u čudu ka prikolici kamiona šlep-službe (VIDEO)
28. 12. 2023. u 10:25

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)