TRŽIŠTE VELIKIH ŠANSI ZA SRPSKU PRIVREDU: PKS istražuje mogućnosti za investiranje naših kompanija u Africi
NAJAVU predsednika Srbije Aleksandra Vučića da bi uskoro mogao da krene u prvu veliku turneju po Afici srpska priveda dočekuje spremna. Predsednik Privredne komore Srbije (PKS) Marko Čadež rekao je da kompanije iz Srbije imaju šta da ponude afričkim zemljama.
Foto Arhiva
- PKS već godinu dana radi na istraživanju tržišta Afrike i pronalasku najboljih mogućnosti za investiranje naših kompanija - ističe Čadež. - Već smo uspešno organizovali prve misije u Keniji i Angoli i imamo veoma dobre partnere u Južnoj Africi.
On je istakao i da je PKS spremna da organizuje i da velika privredna delegacija zajedno sa državnim vrhom poseti Afriku.
- To bi bila posebna prilika da naša privreda na afričkom kontinentu uradi mnogo više i od dosta razvijenijih zemalja - kaže Čadež. - Uzimajući sve parametre u obzir, od demografije, preko podizanja kupovne moći sve do prirodnih resursa i potencijala, Afrika je tržište budućnosti i velikih šansi za našu privredu.
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (0)