DOBRE VESTI ZA SAD: U septembru otvoreno 254.000 novih radnih mesta
U SEPTEMBRU je u Sjedinjenim Američkim Državama otvoreno 254.000 novih radnih mesta, znatno iznad očekivanja ekonomista koji su prognozirali 140.000 novih poslova, objavila je danas američka Kancelarija za statistiku rada.

Foto AP
Najbrži rast zapošljavanja je zabeležen u sektoru usluga, posebno u oblasti zdravstvene zaštite, za 71.700, kao i u industriji zabave i ugostiteljstva, za 78.000, dodaje se u izveštaju.
U američkom sektoru usluga je u septembru otvoreno ukupno 202.000 novih radnih mesta.
*Uzmi 20% bonusa za LIVE!
Aktiviraj bonus uz odigrani tiket od 4+ para, uplatom od 1.000RSD i kvotom od 5.00 ili više!*
Ekonomija raste i velika je verovatnoća da će visoka inflacija u Sjedinjenim Američkim Državama biti obuzdana bez pada u recesiju, izjavio je ekonomista i profesor na Bostonskom koledžu Brajan Betun.
*Uzmi 20% bonusa za LIVE!
Aktiviraj bonus uz odigrani tiket od 4+ para, uplatom od 1.000RSD i kvotom od 5.00 ili više!*
Preporučujemo

TRAMP SPREMA SPEKTAKL: Otkriveno ko će biti sa Donaldom na mitingu u Pensilvaniji
04. 10. 2024. u 18:00

U VAŠINGTON STIGLA PORUKA IZ IRANA: Dosta je bilo jednostrane uzdržanosti
03. 10. 2024. u 21:47

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)