PORESKA UPRAVA: Podnošenje Zahteva za ispravku greške i preko portala ePorezi
PORESKA uprava Republike Srbije nastavlja sa unapređenjem svojih usluga, sa ciljem pružanja što efikasnije podrške poreskim obveznicima u ispunjavanju poreskih obaveza i ostvarivanju zakonom propisanih prava, a u tom kontekstu omogućeno je podnošenje Zahteva za ispravku greške na Obrascu ZIG, elektronskim putem, preko portala ePorezi.

Foto Tanjug
Portal omogućava brz i jednostavan pristup svim servisima Poreske uprave, čime se smanjuju vreme i troškovi obrade podnesaka, saopštila je Poreska uprava.
Za podnošenje zahteva u elektronskom obliku, poreski obveznici mogu pristupiti portalu ePorezi na tri načina:
- korišćenjem kvalifikovanog elektronskog sertifikata,
- korišćenjem eID naloga, odnosno mobilne aplikacije ConsentID i sertifikata u klaudu, ukoliko poseduju eID korisnički nalog na portalu za elektronsku identifikaciju,
- i korišćenjem kvalifikovanog elektronskog sertifikata i SmartBox aplikacije.
Korisničko uputstvo za podnošenje Zahteva za ispravku greške elektronskim putem preko portala ePorezi objavljeno je na internet stranici Poreske uprave.
Poreska uprava ostaje posvećena daljem razvoju digitalnih usluga u cilju poboljšanja efikasnosti i transparentnosti poreskog sistema, uz pružanje maksimalne podrške poreskim obveznicima, zaključuje se u saopštenju.
(Tanjug)
Preporučujemo

RULjA IZVUKLA BRITANCA IZ STANICE I ZAPALILA GA: Policija nije reagovala iz straha za sopstvenu bezbednost
BRITANSKI državljanin preminuo je od posledica teških opekotina nakon što ga je, prema navodima lokalnih medija, grupa ljudi izvukla iz policijske stanice i zapalila na ulici, javlja Skaj njuz.
22. 04. 2025. u 12:01

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

Halid Bešlić "težak" 13 miliona €, a živi od kirije - "uvalio" se u kredit
"SADA iznajmljujem sve i živim od kirije, tako je najbolje."
21. 04. 2025. u 18:56 >> 18:56
Komentari (0)