ODLUKA VAŽI OD 1. APRILA: Jedna zamlja uvodi zabranu strancima da kupuju nekretnine
AUSTRALIJA je odlučila da zabrani stranim kupcima stambene jedinice na dve godine kako bi povećala ponudu na tržištu.
Foto: Profimedia
Ova zabrana će biti na snazi od 1. aprila 2025. godine do 31. marta 2027. godine, a potom će se razmotriti mogućnost njenog produženja. Očekuje se da će se ovim potezom na tržište vratiti oko 1.800 stambenih jedinica godišnje.
Vlast planira i dalje reformske mere za izgradnju 1,2 miliona stambenih jedinica do 2030. godine. Ovaj potez ima za cilj ublažiti visoke stanarine, koje su postale najveći izdatak za građane Australije.
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)