ANDERSEN GLOBAL CEE SUBREGIONALNI SASTANAK: Finansijski i pravni eksperti iz 15 zemalja okupljeni u Beogradu
Eksperti iz oblasti poreza, prava, konsultinga i procene vrednosti iz 15 zemalja okupili su se u Beogradu na trodnevnom "Andersen Global CEE subregionalnom sastanku" na kojem su u fokusu bile ESG, digitalizacija i nove prilike za investiranje u EU i Srbiji.
Foto: Novosti
Katarina Kresal, kopredsedavajuća za CEE region iz Andersen Global koja je organizovala ovu konferenciju, za "Novosti" je otkrila je šta su bile teme ove konferencije:
- Govorili smo o unutrašnjim izazovima i o poslovnim prilikama ovde u Srbiji. Hteli smo da pokažemo našim kolegama da je Srbija sjajna zemlja i otvorena za investicije i kako brzo napreduje. Srbija ima veliki potencijal za investicije.
Kako kaže teme konferencije su raznovrsne, a ova konferencija je trajala tri dana.
Srbiju je na slikovit i interesantan način okupljenima predstavio pomoćnik ministra finansija za finansijski sistem Ognjen Popović.
- Utisak sa konferencije je kako se svako od nas nosi sa neizvesnošću i kako u toj neizvesnosti neki prepoznaju prilike, neki kreiraju neke nove instrumente što finansijske, što za nošenje sa rizikom, tako da mnogo je moglo da se nauči kako se na različitim tržištima pristupa sa izazovima današnjice - kazao je on za "Novosti".
Ističe da je veoma važno u svetu koji se ubrzano menja čuju perspektive stručnjaka iz Evrope. Kad je u pitanju Ekspo 2027, kaže da su reakcije stranih delegacija fenomenalne.
- To će biti prilika na mnogo nivoa. Mi smo jako dobri domaćini i siguran sam da će tri miliona posetilaca jako uživati - kazao je on.
Ističe da je važno da što više ljudi u poslu, umetnosti, svim oblastima vidi Srbiju i region.
- Očekujemo jako veliki efekat svega toga. Mi smo u velikom investicionom ciklusu. Videćmo šta budućnost donosi, ali će Ekspo biti definitivno najbitniji događaj u Srbiji i regionu 2027. godine - kazao je on.
Katarina Kresal, kopredsedavajuća za CEE region, i Paolo Mondia, menadžer za Evropu iz Andersen Global, istakli su da Srbija predstavlja jedno od najperspektivnijih tržišta za razvoj poslovanja u ovom delu Evrope. Prema njihovim rečima, rastući ekonomski potencijal i sve veća otvorenost za međunarodnu saradnju čine Srbiju ključnim igračem u regionalnim investicionim tokovima
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
LOŠE VESTI: Cene nafte porasle više od dva odsto na najviši nivo u više od mesec dana
21. 07. 2026. u 22:55
PAKLENE POSLEDICE ODUSTAJANjA OD RUSKOG GASA: Merc traži spas za pogubnu politiku
21. 07. 2026. u 17:59
UPLATA STAŽA I ŠTA SE NE SME: Fale vam godine za penziju - Jedno je strogo zabranjeno!
21. 07. 2026. u 17:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
IRAN POSLAO HITNU PORUKU NAŠIM KOMŠIJAMA: Nemojte to da dozvolite Americi!
IRAN je danas upozorio Bugarsku da ne dozvoli Sjedinjenim Američkim Državama korišćenje svoje teritorije za vojne operacije protiv Teherana, nakon što je bugarska vlada najavila da će tražiti odobrenje parlamenta za razmeštanje američkih aviona za dopunu goriva u toj zemlji.
21. 07. 2026. u 18:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
21. 07. 2026. u 22:20 >> 23:04
Komentari (0)