VEKNA "SAVA" TRI DINARA SKUPLJA: Korigovana cena osnovne vrste hleba

VEKNA "sava" će biti skuplja za tri dinara i koštaće 62 dinara. Ovo je predviđeno izmenjenom Uredbom o obaveznoj proizvodnji i prometu hleba od brašna tip 500 koju je danas usvojila Vlada, a njena primena počinje nakon objavljivanja u Službenom glasniku. Kako su saopštili iz Nemanjine, ovim aktom se koriguje cena te životne namirnice, s obzirom da su porasli troškovi proizvodnje, pre svega, poskupeli su energenti.

ВЕКНА САВА ТРИ ДИНАРА СКУПЉА: Коригована цена основне врсте хлеба

Foto Shutterstock

Kako za "Novosti" kaže predsednik Unije pekara Srbije Zoran Pralica, o ovoj blagoj korekciji cene osnovne vrste hleba od pola kilograma pregovaraju sa predstavnicima Vlade još od prošle godine.

- Sada su se stekli uslovi da se to realizuje - navodi naš sagovornik. - Troškovi proizvodnje su porasli, uključujući i plate radnika.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

GURNUO ME JE I OTERAO KUĆI Goca Lazarević doživela stravično poniženje na veselju, na nju nasrnuo muškarac - Trčala sam i plakala