MINUS: Nemačka u ozbiljnom problemu
NEMAČKA bi mogla imati budžetski deficit do 172 milijarde evra do 2029. godine.
Foto Shutterstock
- Vlada će morati da pokrije velike rupe u budžetu... Finansijsko planiranje za 2027-2029. pokazuje deficit od oko 172 milijarde evra ukupno - piše časopis Fokus.
Novinari su objasnili da je deficit nastao zbog otplate poreskih zaostalih obaveza u saveznim državama i smanjenja poreskog opterećenja preduzeća.
Preporučujemo
NEMAČKI AUTOMOBILSKI GIGANT: Trpi štetu od 1,3 milijarde evra zbog Trampovih carina
26. 07. 2025. u 17:34
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)