NEDIMOVIĆ: Mirni smo naredne dve godine što se tiče hrane
KORONA kriza nije mnogo uticala na srpsku poljoprivredu i nije bilo većih problema, kaže ministar poljoprivrede Branislav Nedimović i dodaje da što se tiče hrane - žitarica, voća, povrća, Srbija je "mirna" naredne dve godine.

Tanjug
On je za TV Pink naveo poteškoća sa plasmanom ranog povrća jer zelene pijace nisu radile, da je bilo problema i sa malim mlekarama, tovnim govedarstvom, ali da je država svima izašla u susret sa merama podrške.
"Što se tiče ratarstva ii roda pšenice, kukuruza, suncokreta, ova godina je bila toliko dobro da je mene strah kakav će biti sledeća. Ova godina biće jedna od rekordnih što setiče ratarstva", naveo je ministar.
Podseća da je u aprilu i maju Srbija izvezla oko milion tona pšenice, jer je imala velike lagere.
Rodom, ali i cenom proizvoda, mogu biti zadovoljni i voćari.
Ovih dana, kako je rekao, potpisan je sporazum između EU i Kine u vezi sa plasmanom poljoprivrednih proizvoda.
Sto proizvoda sa geografskim poreklom imaće ekskluzivu na kineskom tržištu.
"Naša tri brenda isopunjavaju standarde - fruškogorsaki lipov med, ariljska malina i pirotski kačkavalj", rekao je Nedimović i dodao da zaslužuiju da uđu u trku.
Preporučujemo

CENE HRANE U SRBIJI U ODNOSU NA EU: Evo da li proizvode plaćamo skuplje ili jeftinije
21. 08. 2020. u 12:51 >> 12:51

ISTRAŽIVANjA OTKRILA: Da li je moguće da se korona virus prenese putem hrane?
20. 08. 2020. u 11:29

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

NI LAUŠ NIJE PRIMETIO DO KRAJA SNIMANjA: Najluđa greška iz "Boja na Kosovu"
LAUŠEVIĆ je o snimanju filma "Boj na Kosovu" pisao u knjizi "Godina prođe, dan nikad".
28. 04. 2025. u 10:32
Komentari (0)