EGIPĆANI ZAINTERESOVANI DA ULAŽU U SRBIJU: Žele da naprave regionalni centar za otkup žitarica i voća
NAJVEĆI proizvođač hrane u Egiptu, kompanija "Kairo tri A grupa" želi da napravi regionalni centar za otkup žitarica i voća u našoj zemlji.

Foto arhiva
Za našu zemlju je od izuzetnog značaja što su oni najveći uvoznici kukuruza, a Srbija najviše ove žitarice ima za izvoz.
Ovo je juče izjavio Senad Mahmutović, državni sekretar Ministarstva poljoprivrede, posle sastanka sa predsednikom egipatske kompanije Ajmanom El Gamilom.
- Postoji interesovanje da se u Srbiji izgradi regionalni centar sa hladnjačom za otkup voća iz Srbije i regiona, kako bi se izvozilo u Egipat - istakao je Mahmutović. - Kasnije bi izgradili i fabriku za preradu voća i pravljenje koncentrata, kji bi služili za razne prizvode i sokove. Očekujemo da će Srbija ove godine imati, uz nekih 4,2 miliona tona kukuruza za sopstvene potrebe i više od 3,8 miliona tona za izvoz. Egipatska kompanija želi i voće iz Srbije.
Prema rečima Ajmana el Gamila, oni su velika kompanija koja se bavi proizvodnjom stočne hrane i hrane za ljude. A u Srbiji vide dobru priliku za ulaganja.

TRAMP NAJAVIO VELIKU AKCIJU ZBOG RUSIJE: "Vreme je da se progone ljudi"
AMERIČKI predsednik Donald Tramp izjavio je danas da namerava da "progoni ljude" koji su, po njegovoj oceni, pokušali da se mešaju u predsedničke izbore 2016. godine tako što su tvrdili da je Rusija pokušala da utiče na rezultat.
22. 07. 2025. u 21:28

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

VELIKE DEVOJKE: Federerove ćerke više nisu male - lepe bliznakinje, vidite na koga liče (FOTO)
PORED njih dve, Rodžer Federer je otac dvojice dečaka - Lea i Lenija.
22. 07. 2025. u 17:19
Komentari (1)