ZA NOVU STOLARIJU OD DRŽAVE 750 EVRA: Poboljšajte izolaciju, smanjite račune - prijava je ključna, u igri su tri modela
10. 03. 2021. u 21:27
NAREDNIH nekoliko godina država bi preko Uprave za energetsku efikasnost mogla značajno da poboljša neslavnu statistiku energetski neefikasnih stambenih objekata u Srbiji.
Povezane vesti
KLIMA U BEOGRADU ZA 50 GODINA KAO U TEKSASU: Odbornici Grada raspravljaće o Programu energetske efikasnosti
PRESTONICA bi do 2050. godine mogla da dostigne Teksas, imajući u vidu klimatske promene koje postaju sve izraženije. U najtoplijim mesecima, srednja godišnja temperatura mogla bi da se poveća za čak osam stepeni Celzijusa, a nezaustavljiva urbanizacija samo je jedan od činilaca tog procesa.
10. 03. 2021. u 16:51
ZA ENERGETIKU 10 MILIJARDI EVRA Pripremljen investicioni plan, prioritet izgradnja hidroelektrana
GUBICI u elektro-distributivnoj mreži su veliki i procenjuje se da u narednih nekoliko godina treba uložiti najmanje 350 miliona evra kako bi se smanjili za tri do četiri odsto.
02. 02. 2021. u 17:00
NOVI PROZORI ŠTEDE MILIJARDE: Formiranje fonda za energetsku efikasnost u Skupštini do aprila
UPRAVA za finansiranje i podsticanje energetske efikasnosti, koja će omogućiti da se i građanima dodeljuju sredstva kako bi zamenili stolariju i neefikasne uređaje koji utiču na potrošnju energije, uradili izolaciju, unapredili sistem za grejanje i hlađenje, mogla bi da počne sa radom već krajem ove godine, saznaju "Novosti" u Ministarstvu energetike.
18. 01. 2021. u 13:01
SISTEMATIZOVALI PODATKE O POTROŠNJI: Leskovac dobija trogodišnji program energetske efikasnosti
LESKOVAC je jedan od četiri grada u Srbiji koji su ustanovili energetski menadžment i doneli energetski bilans, a prvi je sistematizovao podatke o energetskoj potrošnji za sve objekte javne namene.
29. 10. 2020. u 14:27
Najnovije iz rubrike
PČELARIMA STIŽE 800 MILIONA DINARA: Za sedam dana obrađeno više od 12.000 zahteva
MINISTARSTVO poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede obaveštava pčelare da je započela administrativna obrada zahteva podnetih po Javnom pozivu za ostvarivanje prava na podsticaje u stočarstvu po košnici pčela za 2026. godinu.
26. 06. 2026. u 10:30
BESPOVRATNO DO TRI MILIONA DINARA: Otvoren konkurs za nabavku kvalitetnih priplodnih grla u Vojvodini
POKRAJINSKI sekretarijat za poljoprivredu raspisao je konkurs vredan 300 miliona dinara za nabavku kvalitetnih priplodnih grla. Prijave su otvorene do 24. jula 2026. godine.
26. 06. 2026. u 10:00
EU SPREMA NOVI MODEL: Ekonomske pogodnosti za kandidate i pre članstva
EVROPSKA komisija radi na planu koji bi zemljama kandidatima za članstvo u EU omogućio pristup određenim ekonomskim pogodnostima i pre formalnog ulaska u Uniju, izjavilo je više zvaničnika, objavio je danas briselski Politiko.
26. 06. 2026. u 09:18
OFAC PRODUŽIO ROK ZA PRODAJU IMOVINE LUKOILA: Evo dokle će moći da pregovaraju
KANCELARIJE za kontrolu strane imovine Ministarstva finansija SAD (OFAC) produžila je licencu za pregovore o prodaji imovine ruske naftne kompanije Lukoli do 25. jula.
25. 06. 2026. u 22:45
TRAMP POBESNEO: Naredio istragu protiv naftnih giganata - "Amerikancima deru kožu s leđa na pumpama"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp naložio je Ministarstvu pravde (DOJ) da pokrene istragu protiv najvećih američkih naftnih kompanija zbog sumnje da neopravdano održavaju visoke cene goriva, iako je cena sirove nafte značajno pala.
25. 06. 2026. u 19:30
MrGood
11.03.2021. 00:37
A da ponudite zamenu zidova, za stolariju sam se snašao? Ko živi u NBG blokovima u mom kraju zna da je zimi ledeno i sa centralnim grejanjem a leti pakao do 5 ujutro dok se betonski blokovi ne ohlade a malo jača kiša prođe među ploče i eto buđi. Plus kako da umanjim račun kad imam centralno grejanje a mesečni iznos je preko 10000 din bez obzira na sve. A pre neku godinu zimi malo veći minus a radijator začepljen, T u sobi ispod 17 stepeni. Reklamirao sam, došli nakon 10 dana kad je T došla u plus i izmerili malo preko 20 stepeni, u granici kažu. I ne umanjiše račun. Tako da ako ćete rušiti ovo i graditi iznova sa kvalitetnom izolacijom i grejanjem po utrošku, ja sam za. U suprotnom preskačem. Nešto što je trulo nikakve korekcije neće učiniti vitalnim.
Beli
11.03.2021. 01:42
Нема од тога ништа, ту причу је причала и прошла власт..
Dorcol
20.04.2021. 10:27
Уколико су тачни наводи г-дина Родића из Грађевинске коморе Србије, ово су ћорава посла. Према њему основни критеријум за избор приликом конкурисања је енергетски пасош објекта (https://www.e2.rs/ko-moze-da-dobije-subvencije-za-zamenu-stolarije). 1-израда енергетског пасоша је око 200 е. 2- услов за израду енергетског пасоша је пројектна документација (мин. 3е по квадрату); Када узмемо у обзир да већина објеката изграђених по селима нема пројектну документацију (а и велики број у БГ насељима Алтина, Калуђерица, Батајница, Земун и сл.) долазимо до тога да домаћинства прво морају да ураде Пројекат изведеног стања који ће за кућу од 150 м2 да их изађе 450 е + 200 е за Енергетски пасош израђен од стране лиценциране организације што је у збиру 650 е уз много папира, чекања и неизвесности. Када то упоредимо са потенцијалном субвенцијом која је макс - 750 е, закључак се намеће сам по себи. Могућности које отвара овакав начин конкурисања (усмеравање на фирме које раде пројектовање и енер. пасош, како би се "сигурно" добила субвенција) вуче на још једну идеју за извлачење новца од народа и при том нема гаранције за све лок самоуправе, већ ће бити објављен позив на који ће лок. самоуправа моћи да се јави, али и не мора. Већ у самом старту држава прихвата могућност да се преко локала опере за неједнак положај свих грађана. Процедура мора бити без много документације и без условљавања са истом, јер како за наплату пореза кућа не мора да има пројекат, а за субвенцију мора.