BOŽIĆ U HRAMU SVETOG SAVE: Patrijarh Porfirije služio liturgiju (FOTO)

Новости онлајн

07. 01. 2022. u 14:57

U HRAMU Svetog Save u Beogradu održana je Božićna liturgija koju je služio patrijarh srpski Porfirije, a liturgiji je prisustvovao veliki broj vernika.

БОЖИЋ У ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ: Патријарх Порфирије служио литургију (ФОТО)

Foto: Tanjug/Jadranka Ilić

Porfirije, kome je ovo bila prva jutarnja Božićna liturgija koju je služio od kada je izabran za poglavara Srpske pravoslavne crkve (SPC), poručio je da tamo gde ima ljubavi nema straha.


Nakon liturgije pročitana je poslanica koju tradicionalno poglavar SPC upućuje povodom rođenja Isusa Hrista, a poslanicu je pročitao vikarni episkop Sava Bundalo.

Pravoslavnim vernicima u hramu obratio se i patrijarh Porfirije koji je poručio da na današnji dan otvorimo "prozore i vrata" naših srca, da duh sina Božijeg uđe u naše duše i da useli mir i ljubav.

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - Smradovi su preko Drine prešli - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.

02. 12. 2025. u 12:35

Komentari (0)

ZBOG SRBIJE (OPET) ZGROZILI SVET: Evo šta su sad uradili huligani iz Bosne!