UHAPŠENA KRIMI GRUPA U BEOGRADU: Momak primoravao maloletnicu da se bavi prostitucijom
ZBOG postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo trgovina ljudima, osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova
Foto: Depositphotos
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala, uhapsili su članove kriminalne grupe T. Z. (1995), R. M. (2002) i R. V. (1987), dok se za jednom osobom intenzivno traga zbog sumnje da su eksploatisali sedamnaestogodišnjakinju u vidu prostitucije, iskoristivši to što je oštećena maloletna i u teškoj materijalnoj situaciji, kako bi stekli protivpravnu imovinsku korist.
T. Z. je, kako se sumnja, najpre stupio u emotivnu vezu sa jednom sedamnaestogodišnjakinjom, a potom ju je vrbovao da se bavi prostitucijom.
On se tereti da je zatim angažovao osumnjičenu R. V., koja je oštećenu primila u svoj stan, fotografisala je i na jednom sajtu objavljivala oglase za pružanje seksualnih usluga.
Dvadesetjednogodišnji muškarac za kojim se traga sumnjiči se da je prevozio maloletnicu do klijenata, dok je novac zarađen od prostitucije preuzimao T. Z.
T. Z. i R. M. su, kako se sumnja, početkom maja ove godine stupili u kontakt sa jednom šesnaestogodišnjakinjom poznajući teške prilike u kojima živi i vrbovali je da se bavi prostitucijom, na šta ona nije pristala.
Zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo trgovina ljudima, osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni Višem javnom tužilaštvu u Beogradu
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)