SASLUŠANI POLICAJCI IZ BEOGRADA: Jedan izneo odbranu, drugi ćutao "kao zaliven"
POLICIJSKI službenici iz Beograda Aleksandar P. i Nikola V., koji se sumnjiče da su vođama organizovane kriminalne grupe Veljku Belivuku i Marku Miljkoviću odavali poverljive podatke iz elektronskog sistema MUP saslušani su danas u Tužilaštvu za organizovani kriminal.
Žandarmerija ispred Specijalnog suda, Foto Tanjug
Nakon saslušanja zamenik tužioca je predložio sudiji za prethodni postupak Specijalnog suda da se Aleksandru P. odredi pritvor zbog opasnosti da bi boravkom na slobodi mogao da ponovi krivično delo, zatim zbog opasnosti od bekstva i uticaja na svedoke. Za Nikolu V. je predložena mera zabrane prilaženja, sastajanja ili mkomuniciranja sa određenim licima.
Kako saznajemo, Nikola V. je izneo odbranu, dok je drugi osumnjičeni odlučio da se brani ćutanjem.
Oni su uhapšeni 15.novembra po nalogu TOK uz saradnju sa Službom MUP za unutrašnju kontrolu, a sumnjiče se za krivična dela udruživanje radi vršenja krivičnih dela i zloupotreba službenog položaja.
Prema navodima krivične prijave, sumnja se da su od juna do oktobra 2020. godine u više navrata neovlašćeno pripadnicima organizovane kriminalne grupe čiji su organizatori Belivuk i Miljković odavali poverljive podatke iz elektronskog sistema MUP.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Preporučujemo
SUĐENjA BELIVUKU I MILjKOVIĆU: Advokat tražio izuzeća, odložen glavni pretres za 29. novembar
10. 11. 2022. u 13:16 >> 15:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN GUBI KRIM? U toku je "duboka operacija" - Ukrajina izvodi brz povratak poluostrva nakon 12 godina
ZAPADNI mediji i stručnjaci danima unazad predviđaju da bi se poluostrvo Krim moglo vratiti pod ukrajinsku kontrolu, jer je Ukrajina prekinula ruske linije snabdevanja.
06. 06. 2026. u 08:59 >> 08:59
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)