ĐURO IZ JAKOVA OPTUŽEN ZA UBISTVO PILOTA: Na Vuka pucao iz automatske puške
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je danas optužnicu protiv Đure N. (23) zbog sumnje da je 29. maja 2022. godine u Jakovu usmrtio Vuka J. (30) ispalivši u njega dva kratka rafala iz automatske puške "Crvena zastava", 70AB2", koju je neovlašćeno držao i nosio.

Foto: M. Anđela/ Privatna arhiva
Đuri N. se optužnicom, koja je predata Višem sudu u Beogradu na odluku o potvrđivanju, na teret stavljaju krivična dela teško ubistvo i nedozvoljeno držanje i nošenje oružja.
Sumnja se da je nakon svađe Đure N. i Vuka J. ranije tog dana, Vuk J. došao do porodične kuće okrivljenog, gde se sukobio sa Đurinim ocem.
Đura N. je, kako se sumnja, oko 19.45 uzeo automatsku pušku iz svoje kuće i u Vuka J. ispalio dva kratka rafala, nanevši mu, između ostalog povrede stomaka i butne arterije.
Potom je više puta pozivao M. M. da izađe iza ograde gde se sakrio, a tokom pucnjave je oštetio i tri vozila.
Sa puškom skrivenom ispod majice, svojim automobilom "golf 4" je napustio lice mesta, a dva dana kasnije se predao policijskoj stanici u Surčinu.
Vuk J. je kolima Hitne pomoći prebačen u Urgentni centar, gde je oko 1 čas posle poći preminuo usled zadobijenih teših povreda stomaka i butne arterije.
Preporučujemo

IZA REŠETAKA OSTAJE 18 GODINA: Potvrđena presuda Temerincu za teško ubistvo supruge
24. 11. 2022. u 13:43

ZA UBISTVO MAJKE 10 GODINA ZATVORA: Nemanja Milić proglašen krivim za zločin na Zvezdari
23. 11. 2022. u 12:47

SUPRUZI ZARIO NOŽ U VRAT: Apelacioni sud povećao kaznu zatvora monstrumu
20. 11. 2022. u 11:06

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

USTAŠLUK NA DELU I Hrvatski kardinal veliča Tompsona - totalno ludilo u Hrvatskoj
KOLIKO je Hrvatska ogrizla u mržnji prema Srbima govori činjenica da je čak i tamošnji kardinal govorio o koncertu Topsona poznatog po pesmama koje veličaju klanje Srba.
24. 04. 2025. u 17:01
Komentari (0)