MALOLETNICI ZAPALILI CRKVU U PRIZRENU: Kosovska policija tvrdi da je identifikovala počinioce
KOSOVSKA policija je saopštila da su identifikovana tri maloletnika koja su priznala da su počinila krivično delo podmetanja požara na vrata crkve Svetog Pantelejmona u Prizrenu.

Foto: Printskrin/ Kosovo Police
Iz Kosovske policije navode da su za podmetanje požara identifikovana tri maloletna lica, dvojica petnaestogodišnjaka i jedan trinaestogodišnjak.
-Osumnjičeni su saslušani u prisustvu socijalnog radnika i branioca. Isti su priznali krivično delo. U konsultaciji sa pritvorskim tužiocem, trojica osumnjičenih maloletnika pušteni su na slobodu u redovnom postupku, navodi se u saopštenju kosovske policije.
U noći između Vaskršnjeg ponedeljka i utorka nepoznata lica bacila su Molotovljev koktel na malu gradsku crkvu Sv. Pantelejmona u Prizrenu, sagrađenu u četrnaestom veku, u naselju Potkaljaja.
Vatra je ugašena intervencijom slučajnog prolaznika.
Unutrašnjost crkve Svetog Pantelejmona bila je zapaljena i u martovskom pogromu 2004. godine.
Preporučujemo

"POČINIOCI MORAJU DA ODGOVARAJU": Zijade osudila napad na crkvu u Prizrenu
19. 04. 2023. u 14:28

KANCELARIJA ZA KIM: Dok Kurti "čestita" Vaskrs, njegovi ekstremisti pale naše svetinje
18. 04. 2023. u 13:24

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (3)