"OPRALI" VIŠE OD DVA MILIONA EVRA: Uhapšene tri osobe, deo para pronađen - zakopan
SARADNjOM Javnog tužilašta za organizovani kriminal, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala i Nacionalne specijalne jedinice za kriminal Kraljevine Danske, danas su u Srbiji uhapšeni P. D., D. P. i A. S., koji su sa još dvoje osumnjičenih Srba, ranije uhapšeni u Danskoj, M. M. i M. M., koji su, kako nezvanično saznajemo braća, i jednom osobom za kojom se traga izvršili krivična dela udruživanje radi vršenja krivičnih dela i pranje novca.
Foto Printskrin/MUP
Osumnjičeni su, kako se tvrdi, decembra 2015. godine oformili organizovanu kriminalnu grupu sa ciljem ulaganja u legalne novčane tokove imovine stečene prodajom narkotika i veće količine vatrenog oružja i municije na teritoriji Danske.
Oni su prema navodima krivične prijave, novac slali autobusima jednog danskog autoprevoznika u Srbiju, gde su osnovali Privredno društvo „Fabula arte“ iz Beograda preko koga je gotov novac ulagan u poslove izgradnje nepokretnosti. Pored toga, kako se tvrdi, deo novca su držali kod sebe, a reč je, kako je saopšteno iz JTOK o skoro 2,2 miliona evra. Deo novca, za koji se sumnja da potiče od krivičnih dela, pronađen je, prema nezvaničnim informacijama, zakopan na posedu majke braće koja su uhapšena u Danskoj.
Osumnjičeni će uz krivičnu prijavu biti sprovedeni u tužilšatvo nakon čega će biti saslušani.
Preporučujemo
SAČEKUŠA NA ZVEZDARI: Maskirani napadači čekićem pretukli žrtvu, muškarac teško povređen
07. 02. 2026. u 17:44
SPREČENA LIKVIDACIJA U POSLEDNjI ČAS: U Novom Pazaru uhapšene dve osobe
07. 02. 2026. u 16:16
ZELENSKI, MRTVI SU: Stravičan snimak i brutalna poruka, javio se Kadirov (VIDEO)
ČEČENSKI lider Ramzan Kadirov objavio je snimak likvidacije ukrajinskih vojnika u Kostjantinjivki u Donjeckoj oblasti u Ukrajini na svom Telegram kanalu.
07. 02. 2026. u 17:05
"PRIŠTINSKA ADMINISTRACIJA UBRZANO ČISTI POKRAJINU OD SRBA" Hitno se oglasilo rusko Ministarstvo spoljnih poslova - "To je licemerno!"
KORISTEĆI uspeh na nedavnim parlementarnim izborima, prištinska administracija forsira čišćenje pokrajine od srpskog stanovništva, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
04. 02. 2026. u 13:32
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (0)