OPLJAČKAOPRODAVNICU ZDRAVE HRANE: Oteo pazar, zaradio optužnicu
TREĆE osnovno javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je danas optužnicu protiv V.D. (24) zbog sumnje da je 11.novembra 2023. godine počinio razbojništvo.
Foto: Novosti
Delo je izvršio na taj način što je pretnjom da će neposredno napasti na život i telo radnice u prodavnici zdrave hrane oduzeo tuđe pokretne stvari u nameri da njenim prisvajanjem sebi pribavi protivpravnu imovinsku korist koja nije mala.
Ušao je u prodavnicu, prišao prodajnom pultu, izvadio nož, uperio ga prema oštećenoj te je zahtevao da mu ista u kesu stavi gotov novac što je ona i učinila i predala mu 3.300 dinara koliko se i nalazilo u kutiji koja je stajala pored kase.
Krivičnim zakonikom propisano je da će se učinilac krivičnog dela razvojništvo iz člana 206 stav 1 Krivičnog zakonika kazniti kaznom zatvora u trajanju od 2 do 10 godina.
Preporučujemo
ODREĐEN PRITVOR TROJICI UHAPŠENIH: Osumnjičenih za šverc pet tona marihuane
31. 01. 2026. u 23:25
GORI KUĆA U BEOGRADU: Vatrogasci intervenisali, nije poznato da li ima stradalih (FOTO/VIDEO)
31. 01. 2026. u 21:23 >> 21:35
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)