PRETIO GRAĐANIMA JAKOVA DA ĆE IH "IZBUŠITI I UBITI": Određen pritvor R.G.(51) zbog ugrožavanja sigurnosti
Danas su, po nalogu javnog tužioca Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu, policijski službenici PS Surčin, doneli rešenje o zadržavanju R.G. (51) zbog krivičnog dela ugrožavanje sigurnosti.
Foto: Tanjug/Miloš Milivojević
Okrivljenom se stavlja na teret da je 24.januara, u naselju Jakovo, uputio pretnje po život i telo građanima koji su protestovali i blokirali put kamionima koji za prevoz građevinskog materijala ne koriste izgrađeni alternativni put već se kreću kroz naselje i oštećuju ulice, govoreći im da će ih pobiti i izbušiti.
Prilikom iznošenja odbrane okrivljeni je negirao izvršenje krivičnog dela, a imajući u vidu da je u pitanju lice koje je četiri puta pravnosnažno osuđivano i da postoje okolnosti koje ukazuju da će boravkom na slobodi ponoviti krivično delo, na predlog Tužilaštva Treći osnovni sud u Beogradu je doneo rešenje i odredio mu pritvor u trajanju do 30 dana.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)