VLASNICI STARAČKOG DOMA KOD BARAJEVA SASLUŠANI U TUŽILAŠTVU: Branili se ćutanjem
VLASNICI doma za stare u Velikom Borku kod Barajeva, u kojem je izbio požar u noći 20. januara, pa je osmoro korisnika stradalo, Gorica i Aleksandar Ivanović i njihov sin Miloš dovedeni su danas na saslušanje u Više tužilaštvo u Beogradu uz prisustvo advokata i kako nezvanično saznajemo branili su se ćutanjem.

Foto: Novosti
Oni se inače nalaze u pritvor u Centralnom zatvoru, koji im je određen prošle sedmice da ne bi uticali na svedoke, da ne bi ponovili krivično delo u kratkom vremenskom periodu i zbog uznemirenja javnosti. Svo troje se za sada sumnjiče za teško delo protiv opšte sigurnosti.
Kako se sumnja nisu poštovali odgovarajuće propise, usled čega je u tom objektu izbio požar u kojem je smrtno stradalo osmoro korisnika tog doma, dok je sedmoro zadobilo teške telesne povrede. Sumnja se da nije kontrolisana zabrana pušenja u prostoru u kojem je pušenje zabranjeno i to u spavaćim sobama u kojima su smešteni korisnici doma, u hodniku i u potkrovlju. Tako je u toku noći jedan korisnik, koji je imao psihičke probleme, zapalio dušek ili žarom cigarete ili plamenom upaljača, pa se vatra razbuktala i proširila.
Troje okrivljenih vlasnika kako se sumnja nisu postupali ni po tehničkim pravilima o merama zaštite, kao ni po Aktu o proceni rizika na radnom mestu i radnoj okolini, koji je donela i potpisala osumnjičena Gorica, čime su izazvali opasnost za život, telo ljudi i imovinu većeg obima.

VELIKA PROMENA U ŠKOLAMA U SRBIJI: Od danas ništa neće biti isto, odnosi se na roditelje
RODITELjI školaraca u Srbiji od danas dobijaju automatska zvučna obaveštenja kada nastavnik u elektronski dnevnik upiše izostanak deteta sa časa ili novu ocenu. Mada su deca godinama nalazila načine da ne kažu roditeljima baš sva dešavanja u školi, to sada više neće biti moguće.
17. 04. 2025. u 11:29

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO - KRAH BRAKA ANE IVANOVIĆ I BASTIJANA: Švajnštajger skinuo burmu (FOTO)
AKO se uopšte i sumnjalo u razvod Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera, sada dileme više nema.
18. 04. 2025. u 07:51
Komentari (0)