PRODAVALI TESTOVE VOŽNJE: Uhapšeni zaposleni u Agenciji za bezbednost saobraćaja
U zajedničkoj akciji Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, Bezbednosno-informativne agencije i pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova RS uhapšeni su pomoćnik direktora Agencije za bezbednost saobraćaja Svetlana M, zaposleni u Agenciji Petar J. i Aleksandar R, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivična dela zloupotreba službenog položaja, trgovina uticajem i trimanje mita.

Foto: Shutterstock
Sumnja se da je Petar J. kao službeno lice, iskorišćavanjem svog službenog ovlašćenja ostalim osumnjičenima pribavio i prosledio pitanja i tačne odgovore testa na ispitu unapređenja znanja iz oblasti bezbednosti saobraćaja, koji organizuje Agencija za bezbenost saobraćaja u postupku povraćaja prava na upravljanje motornim vozilima licima kojima je shodno odredbama Zakona o bezbenosti javnog saobraćaja na putevima nadležni organ oduzeo vozačku dozvolu.
Svetlana M. i Aleksandar R. su tačne odgovore testa dalje prosledili drugim osobama, kojima je na ovaj način pribavljena korist.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati i u tom roku će biti privedeni na saslušanje u tužilaštvo.

"POJEDOH SE ŽIV, IZLUDE ME TO" Vučić o otvaranju auto-puta do Požege: To su već foliranja i glupiranja, krajnji rok do ponedeljka
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić govorio je iz Čačka o otvaranju auto-puta do Požege.
03. 07. 2025. u 11:49

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

TO JE GLAVNI IZVOR PRIHODA: Evo čega Toni nije hteo da se odrekne nakon razvoda od Dragane
DRAGANA je ostala vlasnica televizije i dvorca u Beču.
03. 07. 2025. u 08:04
Komentari (0)