TRAGEDIJA KOJU MEŠTANI NISU ZABORAVILI: Slučaj utopljenog dečaka probudio bolne uspomene na pogibiju braće Stefana i Nikole
TELO dečaka (15), državljanina Austrije, koji se u četvrtak uveče, oko 20.30, utopio u Srebrnom jezeru, ronioci Žandarmerije su, nakon višečasovne pretrage, izvukli iz vode oko 11 sati.
Foto: Novosti
Prema nezvaničnim informacijama, dečak je šetao obalom sa svojom porodicom. U jednom trenutku, njemu je lopta upala u jezero, zbog čega je ušao u vodu i pokušao da je dohvati, ali je tada potonuo.
- Koliko je meni poznato, dečak je državljanin Austrije, majka mu je rodom iz Velikog Gradišta, a otac iz Majdanpeka - kaže, za "Novosti", Dragan Milić, predsednik Opštine Veliko Gradište.
- Kad im je lopta upala u jezero, on je tada skinuo odeću i ušao u vodu, iako je bio neplivač. Nažalost, ubrzo je potonuo, pa je za njim skočio ujak, ali nije uspeo da ga izvuče. Odmah po prijavi ove tragedije, na jezero je stigla policija, a onda i pripadnici Žandarmerije, ali dečaku nije bilo spasa.
Inače, nastradali dečak živeo je u Beču, a u Veliko Gradište došao je kako bi posetio babu i dedu.
Pre šest godina utopila se braća
Prethodna velika tragedija na Srebrnom jezeru desila se u septembru 2016. godine, kada su se utopila braća Stefan (14) i Nikola (13) Petrović iz Trske kod Rače Kragujevačke.
Oni su, bez zaštitnih prsluka i bez pratnje odraslih, seli na pedalinu i, zajedno sa još četvoricom drugova, odvezli se daleko od obale. U jednom trenutku, mlađi brat skliznuo je u vodu sa pedaline, pa je stariji skočio za njim, da ga spase. Nažalost, tada su obojica potonula, jer su bili neplivači.
Preporučujemo
TRAGIČAN KRAJ POTRAGE: Izvučeno telo dečaka koji se utopio u Srebrnom jezeru
15. 07. 2022. u 11:13
TEŽAK SUDAR U RUZVELTOVOJ: Motociklista (16) teško povređen u sudaru sa automobilom
05. 06. 2026. u 09:43
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSIJA SE HITNO OGLASILA O SRBIJI: Peskov komentarisao odnos Moskve i Beograda
RUSIJA i Srbija imaju partnerstvo koje omogućava Moskvi i Beogradu da razgovaraju o najhitnijim pitanjima, ali Srbija bira svoj put razvoja, izjavio je Dmitrij Peskov, portparol ruskog lidera.
05. 06. 2026. u 11:49
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)