VATRA "PROGUTALA" PIJACU U BOLEČU: Veliki požar izbio u sredu uveče, pukom srećom bez žrtava
VATRENA stihija koja je, u sredu oko 23.30 časova izbila na pijaci u Boleču, gotovo u trenu je progutala ovu tržnicu.
Foto Instagram
Iako su vatrogasne ekipe brzo stigle, materijalna šteta je ogromna jer je izgorelo oko 90 odsto objekta. Pijaca se nalazi na autobuskoj stanici, a u neposrednoj blizini je i benzinska pumpa. Prava je sreća da nije bilo ljudskih žrtava.
Šta je dovelo do izbijanja požara, ne zna se. S obzirom na to da se tržnica nalazi na frekventnoj lokaciji, gde tokom dana prolazi veliki broj građana, moguće je da je neko od putnika ili prolaznika bacio pikavac i vatra je buknula. Istraga će pokazati šta je dovelo do požara.
- Šteta je ogromna. Potpuno je izgorelo oko 800 metara kvadratnih objekta - kaže Toma Jovanović, vlasnik pijace.
- Uništen je deo za prodaju jaja, mlečnih proizvoda, izgorele su rashladne vitrine i hladnjača od sto kvadrata. Na sreću, nije bilo ljudskih žrtava. Trebaće mnogo vremena i novca da se sve obnovi. Dugo godina sam radio u inostranstvu i sve sam uložio u ovu pijacu. Sad je u trenu gotovo sve nestalo.
Na pijaci su svoje proizvode prodavali poljoprivrednici iz gročanskih sela. U gašenju požara je učestvovalo više od 20 vatrogasaca i šest vozila.
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)