"BILO MI JE ČUDNO ŠTO KRUŽI, REKAO JE DA JE IZGUBIO KOMANDE": Otkriveno šta je prethodilo padu aviona, novi detalji nesreće u Batajnici

С. Ј. М.

10. 08. 2023. u 16:02

OPERATER na aerodromu "13. maj" u Batajnici, sa kog je danas uzleteo pilot Aleksandar A. koji je poginuo u padu ultralakog aviona, kaže za "Novosti" da mu je letač pre nesreće saopštio da je izgubio komande u vazduhu.

БИЛО МИ ЈЕ ЧУДНО ШТО КРУЖИ, РЕКАО ЈЕ ДА ЈЕ ИЗГУБИО КОМАНДЕ: Откривено шта је претходило паду авиона, нови детаљи несреће у Батајници

Foto: Tanjug/Zoran Žestić/Fejsbuk

Operater, koji je želeo da ostane anoniman, rekao je za naš list da je Aleksandar poleteo oko podneva, i potom je kružio iznad aerodroma.

- To mi je bilo čudno, pa sam ga pozvao, i on mi je rekao da je izgubio komande. Prekinuli smo poziv, pošto se on borio sa letelicom u vazduhu, a kasnije sam ga zvao još dva puta. On se nije javljao, i kružio je polako, spuštajući se sve niže i niže. Verovatno je pokušao da sleti - kaže operater sa aerodroma za "Novosti".

Foto: Tanjug/ Zoran Žestić

On kaže da su nekih 300 metara od piste, u njivi, našli deo desnog krila srušene letelice.

- Avion je pao na levo krilo, polomio ga, prevrnuo se na nos, a nakon toga se zapalio - rekao je nam je operater.

Olupina letelice je pronađena 500 metara od piste, u kukuruzištu, blizu nadvožnjaka kod Batajnice.

Foto: S. J. M.

Aleksandar A. je živeo u Švedskoj, gde mu žive i sin i žena. On je imao fabriku malih, ultralakih aviona, a takođe je bio test pilot, koji je testirao svoje letelice i poboljšavao im performanse.

Pre nekoliko godina je svoju fabriku prebacio u Višnjičku banju. Prvi avion je isporučio Nemcima krajem prošle godine, a srušena letelica je bila drugi avion koji je proizveo u Srbiji.

Foto: Printskrin/Fejsbuk

Njegove kolege sa aerodroma nam kažu da je dva-tri puta nedeljno leteo svojim avionom, i ističu da je bio dobar, pedantan, i da je imao hiljade sati naleta.

- Iz Švedske je dolazio tim malim avionima u Srbiju, i njima je obišao celu Evropu. On je jutros sređivao taj avion, nešto je radio na njemu, i potom ga parkirao u hangar. Nije planirao da leti, ali je odjednom ustao, uzleteo, i desila se nesreća - kažu nam na Aerodromu "13. maj".

BONUS VIDEO: "VIDEO SAM AVION, MAHAO PILOTU" - Ispovest čoveka kraj čije njive se srušila letelica u Batajnici

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.

09. 01. 2026. u 10:22

VODITELJKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.

09. 01. 2026. u 08:42

Komentari (1)

Stručnost, poverenje i humani pristup pacijentima je stub zdravstva