JANJIĆ NIŠAVIĆ OPTUŽENA ZA KORUPCIJU: Potvrđena optužnica protiv bivše pomoćnice ministra
OPTUŽNICA tužilaštva za organizovani kriminal protiv bivše pomoćnice ministra poljoprivrede Darije Janjić Nišavić kojom se tereti za korupciju potvrđena je odlukom suda, rečeno je danas u tužilaštvu.
Foto: Fao
Pored nje optužnicom su obuhvaćeni i Čedomir Drašković i Helgu Stojanović, koja je bila šef Odseka za javne nabavke u Ministrstvu poljoprivrede.
Janjić Nišavić je optužena za krivična dela primanje mita i zloupotreba službenog položaja, Drašković za davanje mita, a Stojanovićeva za zloupotrebu službenog položaja.
Pošto je optužnica stupila na pravnu snagu, uskoro bi moglo da se očekuje zakazivanje suđenja pred Posebnim odeljenjem Višeg suda u Beogradu.
Bivša pomoćnica ministra i Drašković bili su uhapšeni 9. oktobra prošle godine kada je protiv njih pokrenuta istraga, koja je početkom novembra proširena i na Helgu Stojanović.
Janjić Nišavićeva i Drašković su se na saslušanju pred tužilaštvom u istrazi branili ćutanjem, dok je Stojanović iznela svoju odbranu.
Kako je nakon njihovog hapšenja saopštilo tužilaštvo, sumnja se da je Janjić Nišavićeva od Draškovića primila mesečnu ratu, unapred obećane koristi za pomoć u dobijanju ugovora u postupku javne nabavke Ministarstva poljoprivrede u oblasti usluga, koju je podržao inostrani fond za finansiranje poljoprivrede.
- Osumnjičenoj je obećana isplata koristi u visini od oko 1.000 evra mesečno u naredne dve godine dok traje realizacija ugovora o javnoj nabavci- navelo je tužilaštvo.
Preporučujemo
JOŠ DVA MESECA ZA DARKA ELEZA: Tužilaštvo BiH traži produženje pritvora
28. 05. 2021. u 12:40
BERIŠA ZARATIO S BLINKENOM: Bivši predsednik Albanije prozvao šefa Stejt departmenta
20. 05. 2021. u 16:02
VELIKO HAPŠENjE NA JUGU SRBIJE: Privedeno 13 osoba zbog korupcije
19. 05. 2021. u 18:53
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)