TRI DECENIJE ROBIJE: U Nišu izrečene presude optuženima za proizvodnju droge
BOJAN Usiljanin (35) iz Kraljeva, Dragan Kovač (68) i Miodrag Stanojević (60) iz Niša osuđeni su juče pred Višim sudom u Nišu zbog neovlašćene proizvodnje i stavljanja u promet opojnih droga u saizvršilaštvu.

Foto: MUP
Oni su uzgajali marihuanu u tuđoj kući u blizini Niša, čiji vlasnici tu ne žive godinama.
Za isto krivično delo ranije su osuđena još šestorica učesnika, koja su sklopila sporazum o priznanju krivičnog dela sa Višim javnim tužilaštvom u Nišu. Na ovaj način njih devetorica dobila su više do 30 godina zatvora zbog droge.
Drago Kovačević (47) iz Čačka dobio je četiri godine, Predrag Marčićević (54) iz Ćuprije tri godine i osam meseci, njegov sugrađanin Željko Marković (37) tri godine i 10 meseci, Aleksandar Tavrić (26) iz Trstenika četiri godine i devet meseci, a Nenad Jovičić (23) i Dušan Nikolić (35) iz Kraljeva po tri godine i osam meseci zatvora, dok je juče Viši sud osudio Bojana Usiljanina na sedam i po godina, Dragana Kovača na tri godine, a Miodraga Stanojevića (60) na tri i po godine zatvora.
Kako je rečeno tokom izricanja presude, oni su od novembra 2021. do 18. januara 2022. godine na Mramorskom brdu kod Niša proizvodili opojnu drogu "kanabis".
Njima je okrivljeni Miodrag Stanojević stavio na raspolaganje kuću svojih prijatelja na Mramorskom brdu, za koju je znao da je prazna, gde su oni instalirali ovlaživače vazduha, uređaje za zagrevanje, lampe i ventilatore i zasadili ukupno 1.220 biljaka čija je proizvodnja zabranjena, a policija je prilikom pretresa pronašla više od osam kilograma obrane i osušene marihuane.
- Vi, gospodine Ušljanin, zatečeni ste na licu mesta, i to u donjem vešu, u prostorijama gde se uveliko odvijao uzgoj marihuane. Što se tiče vas, gospodine Stanojeviću, samo ste vi bili u kontaktu sa vlasnicima kuće u kojoj je instalirana laboratorija, pa ste to i omogućili. Što se tiče Kovača, i on je preduzimao radnje iz kojih se zaključuje da je znao da se tu proizvodi droga - rekao je, obrazlažući presudu, sudija Višeg suda u Nišu Mirko Drašković.
Preporučujemo

IGRALI KARTE ZAJEDNO, PA GA PRETUKAO PALICOM: Uhapšen muškarac u Nišu
28. 10. 2022. u 12:09

AUTOMOBIL POKOSIO MUŠKARCA U NIŠU: Na ulici ležao bez svesti, povreda više organa
28. 10. 2022. u 09:00

KANDILO ZAPALILO STAN: U požaru koji se dogodio u Nišu povređena ženska osoba
27. 10. 2022. u 15:49

RASKOMADAO TELA GEJ PARA, GLAVE STAVIO U ZAMRZIVAČ: Poroti se smučilo zbog monstruoznog snimka, jedan nije došao na suđenje (FOTO)
KOLUMBIJSKI državljanin Jostin Andres Moskera (35) proglašen je krivim za dvostruko ubistvo u slučaju koji je šokirao britansku javnost.
21. 07. 2025. u 18:43

ŠOK PRIZOR NA EVZONIJU: Čovek stigao na granicu u ovo vreme, nema žive duše! Evo kada da krenete put Grčke
LETNjI odmor za mnoge građane Srbije i regiona započinje u beskrajnom redu na graničnom prelazu Evzoni, na ulazu iz Severne Makedonije u Grčku.
20. 07. 2025. u 11:15

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)