"UBIO NAM SINA, A SEDI KUĆI UZ NANOGVICU": Porodica Stefana Filića ogorčena - poniženi smo i povređeni
POSLE odluke Apelacionog suda da Mitru Pandureviću, jednom od dvojice okrivljenih za ubistvo Stefana Filića iz Velike Plane, pritvor zameni kućnim pritvorom sa nanogicom, porodica ubijenog momka se obratila javnosti otvorenim psimom u kome navode su duboko povređeni i poniženi.
FOTO: Privatna arhiva
Oni kažu da ovaj čin razumeju kao dovođenje okrivljenog u privilegovani položaj, i da država ovime smatra da je njihova tragedija manja ili lakša od oduzimanja slobode onima kojima se za to sudi.
- Nije lako sresti se oči u oči na parkingu Smederevske tvrđave sa okrivljenim za ubistvo vašeg deteta, i gledati kako ga porodica odvodi kući, a ostati zdrav . Stefanova majka je posle toga završila u hitnoj pomoći i danima je bila loše. Sud smatra da je tri godine u pritvoru dovoljno, i da suđenje može nesmetano da se odvija i ovako. Ako je dovoljno, zašto Stefan nije došao majci za praznike? Da li je tri godine pod zemljom isto što i tri godine u pritvoru - navodi se pismu.
- Porodica Filić bi ovu zamenu oberučke prihvatila da Stefan može da se vrati kući. Da je to moguće, ne bi bilo ni postupka pred sudom i svi bi bili srećni. Ovako jedna porodica slavi povratak sina, a druga sem što žali za sinom koji se ne može vratiti, doživljava nove stresove - stoji u reakciji na odluku Apelacionog suda.
Kako su „ Novosti“ već pisale, Apelacioni sud u Beograduje, posle tri godine, ukinuo pritvor okrivljenom Mitru Pandureviću. Obrazloženje odluke je protok vremena, kao i da se kućnim pritvorom može obezbediti njegovo prisustvo na suđenju i nesmetano vođenje krivičnog postupka.
Foto: Društvene mreže/nadzorne kamere
Inače, prvostepenom presudom, za krivično delo teško ubistvo, Mitar Pandurević je osuđen nepravosnažno na 15 godina zatvora, a Nikola Bojović, koji je i dalje u pritvoru, na 18 godina. Apelacioni sud je, posle žalbe, presudu ukinuo, i vratio je Višem sudu u Smederevu na ponovno suđenje.
Novo suđenje je zatvoreno za javnost.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (1)