AKO KOSTA ODBIJE DA SVEDOČI, NJEGOV ISKAZ IZ ISTRAGE NIJE VIŠE DOKAZ: Dečaka koji je počinio zločin u "Ribnikaru" dovode u sud
DEČAKA Kostu K. koji je izvršio zločin u svojoj osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" 3. maja prošle godine, danas treba da dovedu iz psihijatrijske klinike za decu u zgradu Specijalnog suda, da svedoči protiv svojih roditelja Vladimira i Miljane Kecmanović optuženih pred Višim sudom u Beogradu za teško delo protiv opšte sigurnosti i nedozvoljeno držanje municije.

Foto: Z.Jovanović/Novosti
Kosta će biti u pratnji dečjeg psihijatra sa klinike i kolizionog staratelja iz Centra za socijalni rad, a suđenje počinje u 10 časova.
On će sedeti u zatamnjenoj staklenoj "kućici" za zaštićene svedoke, a sudija će ga na početku pretresa pitati da li želi da svedoči, jer prema zakonu, zbog bliskih porodičnih veza ima prava i da odbije svedočenje. Ukoliko prihvati, svi učesnici u postupku mogu da mu postavljaju pitanja, a ako odbije, pretres se završava. U tom slučaju ni njegova izjava koju je u istrazi dva meseca nakon zločina dao u Višem tužilaštvu preko video-linka, neće moći da se koristi kao dokaz u sudskom postupku protiv njegovih roditelja.
Kosta će u sud biti dovezen kolima saniteta.
Niko u sudnici neće moći uživo da ga vidi, već će ga gledati na monitoru i slušati preko zvučnika, a on će kroz staklo moći da vidi sve. Jedino ako bude bilo nekih tehničkih problema, moguće je da Kosta stoji za govornicom.

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)