LJUBAVNICI NEGIRAJU ZLOČIN: Počelo suđenje za ubistvo Nemanje Grčića (37) u aprilu prošle godine u Vrdniku
PRED Višim sudom u Sremskoj Mitrovici u ponedeljak je počelo suđenje Zoranu Dimiću (52) iz Subotice i Danijeli Đilasović (43) iz Beograda, optuženima za ubistvo Nemanje Grčića (37), koji je, navodno, bio pripadnik grupe Alena Kurine, vođe najjačeg kriminalnog klana u Vojvodini.

Nemanja Grčić i Danijela Đilasović / Arhiva
Ubistvo se dogodilo 25. aprila prošle godine u jednom privatnom apartmanu u Vrdniku, gde su boravili nevenčani supružnici Nemanja i Danijela. Prema optužnici, Dimić koji je bio u emotivnoj vezi sa Danijelom, tereti se za krivično delo ubistvo, a Đilasovićeva za ubistvo u pomaganju.
I Zoran i Danijela u ponedeljak su pred sudom negirali da imaju veze sa ovim zločinom.
- Nisam kriv. Danijelu znam, to mogu da potvrdim, a na ostala pitanja ne bih da odgovaram, jer je već dovoljno izašlo u javnost posle ovog događaja. Danijela nikada nije tražila od mene da naudim njenom mužu, i ja sam otac dve ćerke kao i ona - rekao je optuženi Dimić i dodao da se neće izjašnjavati ni gde se 25. aprila kretao i šta je radio, jer kako je naveo, to ga može izložiti teškoj sramoti.
Danijela, koja se kao i Zoran, poslednjih godinu i po dana nalazi u pritvoru je istakla da neće iznositi odbranu, već da će se tokom postupka braniti ćutanjem.

Mesto zločina / Arhiva
Istragom je, kako se navodi, utvrđeno da je ona te večeri ostavila odškrinuta vrata od sobe apartmana. Nemanja je ležao na krevetu, a kada je ugledao Zorana da ulazi u sobu, skočio je prema njemu i onda je usledilo rvanje dvojice muškaraca, nakon čega se čuo pucanj iz pištolja sa prigušivačem.
Preporučujemo

RUSKI AMBASADOR: Ako NATO to uradi, izbiće rat
AKO NATO obori ruski avion, to će značiti vojni sukob, izjavio je ambasador Rusije u Parizu Aleksej Meškov.
25. 09. 2025. u 16:04

RUSI NAPALI SEVERNO OD KIJEVA: Desetine hiljada ljudi bez struje i vode, Ukrajinci besni zbog nedostatka odbrane
RUSKI dronovi gađali su u četvrtak, 25. septembra, ključnu infrastrukturu u gradovima Černigov i Nižin na severu Ukrajine, ostavivši desetine hiljada stanovnika bez struje i vode.
25. 09. 2025. u 16:56

ŠOKANTNI DETALjI UBISTVA HRVATSKOG POLITIČARA Zakucali se u njega kolima, pa ga izrešetali - smrt nasred puta i trojica uhapšenih (VIDEO)
"USLEDILA je brza intervencija policije tokom koje je pronađen 33-godišnjak, nakon čega su uhvaćene još dve osobe."
24. 09. 2025. u 13:56
Komentari (1)