SLALA UPLATE NA SVOJ I TUĐE RAČUNE?Uhapšene četiri osobe osumnjičene za pranje novca i poresku utaju
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije, Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapsili su četiri osobe zbog postojanja sumnje da su izvršili krivična dela pranje novca i poreska utaja.

Foto Depositphotos
Policija je, kako se navodi u saopštenju MUP, uhapsila A. K. (48), odgovorno lice firme koja se bavi prodajom aparata za zavarivanje u Subotici, koja se tereti da je izvršila krivična dela poreska utaja i pranje novca, kao i D. K. (50), M. Đ. (38) i D. Đ. (48), koji se sumnjiče da su izvršili krivično delo pranje novca u saizvršilaštvu.
Sumnja se da je A. K., u periodu od 2016. do 2019. godine, radi izbegavanja plaćanja poreskih obaveza davala lažne podatke i podnosila poreske prijave van zakonskih rokova.
Postoje osnovi sumnje da je ona, dodaje se u saopštenju, u istom vremenskom periodu, izvršila više neosnovanih prenosa novca sa poslovnog računa firme na svoj račun, kao i na lične račune D. K., M. Đ. i D. Đ., koji su taj novac podizali i vraćali A. K.
Kako se sumnja, da bi prikrila neosnovan prenos novca osumnjičena A. K. je sačinjavala lažne bankarske izvode i dostavljala ih knjigovodstvu firme čime je evidentiran netačan promet novca na poslovnom računu.
Takođe, A. K. je u periodu od decembra 2018. do maja 2019. godine u više navrata sa poslovnog računa firme neosnovano podizala novac.
Sumnja se da je A. K. ovim radnjama pribavila protivpravnu imovinsku korist u ukupnom iznosu od 104.464.637 dinara.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.
Preporučujemo

MUNjEVITA AKCIJA POLICIJE: Uhapšen osumnjičeni za divljanje po Bosilegradu
19. 02. 2021. u 15:06

UKRADENI BAKAR KRIO U KANTAMA ZA FARBU: Uhapšen Boranin zbog krađe vredne sirovine
17. 02. 2021. u 20:24

DRŽAVLjANIN SRBIJE UHAPŠEN U BIJELjINI: Optužen da je lažirao krađu automobila
17. 02. 2021. u 16:38

OBIJAO STANOVE, KRAO NOVAC I NAKIT? Uhapšen pedesetdvogodišnji Samir iz Zenice
16. 02. 2021. u 15:53

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

NI LAUŠ NIJE PRIMETIO DO KRAJA SNIMANjA: Najluđa greška iz "Boja na Kosovu"
LAUŠEVIĆ je o snimanju filma "Boj na Kosovu" pisao u knjizi "Godina prođe, dan nikad".
28. 04. 2025. u 10:32
Komentari (0)