SVETSKA BAŠTINA SRBIJE U MEKSIKO SITIJU: Srpski srednjovekovni manastiri na Listi UNESKO-a
02. 08. 2021. u 15:07
U PROSTORU Paseo de las kulturas (Paseo de las Culturas) u centralnoj aveniji Reforma u Meksiko Sitiju u toku je izložba "Svetska baština Srbije - srpski srednjovekovni manastiri na Listi svetske baštine UNESKO".
Povezane vesti

JUBILEJ BOJSA I MANGELOSA: Izložba u Galeriji Gete instituta u Beogradu
IZLOŽBA "Jozef Bojs i Mangelos - 100 godina i umetnost danas" povodom stogodišnjice rođenja Jozefa Bojsa, jednog od najznačajnijih umetnika svetske umetničke scene posle Drugog svetskog rata, i Dimitrija Bašičevića Mangelosa, jednog od najznačajnijih umetnika regiona i rodonačelnika konceptualne umetničke prakse kod nas - biće otvorena od 26. avgusta do 18. septembra u Galeriji Gete instituta, Umetničkom prostoru U 10 i Novoj galeriji vizuelnih umetnosti NGVU u Beogradu. Pored izložbe, povodom ovog jubileja biće organizovan i prateći program s okruglim stolovima, predavanjima, projekcijama filmova i TV emisijama.
30. 07. 2021. u 13:29

CIKLUS "BOŽJA STVORENJA" DANKA BRKIĆA: Izložba u beogradskoj Galeriji `73
DANKO Brkić predstaviće se publici izložbom skulptura od žice, nastalih iz želje umetnika da sa minimum sredstava, linijom u kontinuitetu, sa svedenim formama (dovedenih po nekad do znaka), dođe do karaktera datog motiva.
28. 07. 2021. u 20:55

IZLOŽBA "FIGURA KAO SIMBOL": Radovi Jasne Dramaćanin i Darka Kuzmanovića u beogradskoj Blok galeriji
U BEOGRADSKOJ Blok galeriji, u petak (6.avgusta) otvara se izložba skulptura Jasne Dramaćanin i Darka Kuzmanovića, pod nazivom "Figura kao simbol" .
27. 07. 2021. u 16:33

VODIČ KROZ NOVU POSTAVKU MUZEJA U SMEDEREVU: "Grožđe, gvožđe i urbane vibracije"
ZANIMLjIV naziv „Grožđe, gvožđe i urbane vibracije” ime je nove izložbene postavke Muzeja u Smederevu.
27. 07. 2021. u 16:30
Najnovije iz rubrike

TEATAR APSURDA U "PAROBRODU": Premijera duodrame v Mr&Mrs Smith u izvođenju Mine Ćirić i Luke Potparića
PREMIJERNO izvođenje predstave Mr&Mrs Smith na programu je 16. maja Ustanove kulture "Parobrod" u Beogradu.
15. 05. 2025. u 06:30

KNJIŽEVNA KRITIKA: Rat pustoši sve
ROMAN o odrastanju, ratu i izbeglištvu "Duž oštrog noža leti ptica" ("Laguna", Beograd 2024) Tanje Stupar Trifunović takođe pripada skupini najboljih proznih ostvarenja objavljenih prošle godine.
15. 05. 2025. u 06:00

NADMETANJE DEČIJIH HOROVA: Četrnaesti "FEDEHO" 16. i 17.maja u Beogradu
FESTIVAL horova dece i mladih "FEDEHO", ove godine će četrnaesti put okupiti u Beogradu (16. i 17.maja), horove iz Srbije - osnovnih i srednjih škola, muzičkih osnovnih i srednjih škola, kao i crkvene horove i horove pri državnim i privatnim institucijama.
14. 05. 2025. u 18:29

PREMINUO ARSENIJE JOVANOVIĆ : Poznati reditelj pre dva dana poslednji put se pojavio u javnosti, u Ateljeu 212
REDITELj, scenarista, prevodilac, pisac, kompozitor i moreplovac Arsenije Jovanović preminuo je danas u Beogradu u 93.godini. Pre samo dva dana poslednji put se pojavio u javnosti, na komemorativnom skupu posvećenom njegovom nekadašnjem studentu Erolu Kadiću, u Ateljeu 212.
14. 05. 2025. u 15:19

NOVOSTI VAS VODE U BIOSKOP: Pogledajte novi nastavak kultnog horor serijala (VIDEO)
PRVA 3 čitaoca koji pošalju mejl sa osnovnim podacima (ima, prezime, broj telefona) na pr@novosti.rs dobiće na poklon po 2 karte za projekciju filma “Poslednja ekskurzija” u bioskopu CineStar u Ada Mall-u u petak, 16. maja u 17:50h.
14. 05. 2025. u 14:44
Komentari (0)