IZLOŽBA ISIDORE IVANOVIĆ U GALERIJI ATELJEU DIVART: Savremeni život odvaja nas od nas samih
GLAVNA ideja izložbe slika „Daljina u pogledima“ Isidore Ivanović, koja će biti otvorena u utorak, 6. decembra od 19 časova u galeriji Atelje DivArt (Kosančićev venac 3), je prema mišljenju istoričarke umetnosti Marija Bajić - strepnja da nas savremeni život deli, da nas pogodnosti modernih tehnologija izoluju i od drugih i od nas samih.
Foto promo
Reč je o novom ciklusu slika rađenih u kombinovanoj tehnici. Dela umetnice rođene u Beogradu, koja je diplomirala na Akademiji likovnih umetnosti u Moskvi, usmerena su na tradicionalno štafelajno slikarstvo i pokazuju majstorstvo u crtanju i slikanju, ali i elemente istraživanja. Autorka se bavi moralnim, društvenim i emocionalnim vrednostima kao osnovnim aspektom civilizacije, a fokus joj je na ljubavi prema bližnjima i deci, koja je, prema njenom stavu okosnica čoveka i društva.
U tekstu kataloga istoričar umetnosti Slavica Obradinović navodi:
Izložba „Daljina u pogledima“ traje do 23. decembra ove godine.
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)