VEČE SA MATIJOM: Sav prihod od ulaznica za bistu Skenderu Kulenoviću na Kalemegdanu
TRADICIONALO, 27.godina za redom, Matija Bećković pred novogodišnje praznike organizuje humanitarno književno veče u Zvezdara teatru.
foto: M. Candir
Tako je bilo i sinoć, a sav prihod namenjen je podizanju biste Skenderu Kulenoviću pored biste Ivana Gorana Kovačića na Kalemegdanu, sa željom da se na taj način "objedine" i njihove dve velike poeme - "Stojanka, majka Knežopoljka" i "Jama"...
Naš veliki pesnik i ovog puta govorio je svoje stare i nove stihove pred prepunom salom pozorišta. Kako kažu u Zvezdara teatru, postoji publika koja svake godine dolazi da sluša Matiju i uživa u dvostatnom programu, zanimljivom i dinamičnom. A kakvo je interesovanje za ovo tradicionalno veče, najbolje svedoči podatak da se ulaznice prodaju već prvog dana kada se pojave na repertoaru i to za - desetak minuta.
ŠTA SPREMAJU BRITANCI NA BALKANU: Specijalac održao sastanak sa vojim liderima Albanije, Crne Gore, BiH, Makedonije i Prištine
SPECIJALNI izaslanik Velike Britanije za Zapadni Balkan Karen Pirs organizovala je sastanak sa vojnim liderima Albanije, Crne Gore, Severne Makedonije, BiH i samoproglašenog Kosova, koje je predstavljao zamenik komandanta KBS-a general-major Enver Čikaći.
13. 11. 2025. u 15:48
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Darko naveo ŠEST stvari o životu u Nemačkoj o kojima se ćuti: Razbio veliki mit, pa otkrio zbog čega POLICIJA ume da dođe na vrata
DARKO Tešić, koji stoji iza popularnog Instagram profila „Balkanac u Nemačkoj“ nedavno je objavio video koji je privukao veliku pažnju pratilaca, a u njemu na duhovit i iskren način deli svoja zapažanja o životu u Nemačkoj.
13. 11. 2025. u 18:15
Komentari (0)