STERIJA PONOVO NA DASKAMA „SVOG“ POZORIŠTA: U Vršcu se sprema izvođenje manje poznatog komada „Simpatija i antipatija“
NARODNO pozorište „Sterija“ iz Vršca će svoj 79. rođendan, koji se obeležava 10. februara, tradicionalno proslaviti novom premijerom. Reč je o manje poznatom komadu Jovana Sterije Popovića, koji se zove „Simpatija i antipatija ili Čudnovata bolest“.

Foto: NP Sterija
Otac srpske drame, po kom vršačko pozorište i nosi ime, na taj način će posle četiri godine ponovo biti na repertoaru svog teatra.
Režiju potpisuje Aleksandra Urošević, koja je istakla da je pred kreativnim timom naizgled lako štivo, ali da ono ima mnogo skrivenih poruka,
-Ovo je jedno od retkih Sterijinih dela u kom glavnom ženskom liku nije oduzeta slobodna volja i u kome žena ne čini samo ono što se od nje očekuje, već postiže sve što želi, a to je ljubav – objašnjava rediteljka, uz konstataciju da publiku očekuje dobra komedija.
U predstavi igraju Tamara Tamči Toskić, Ivan Đorđević, Jovana Božić, Jovana Andrejević Grujić, Monika Boldovina Bugle i Miloš Đurović.

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

DIPLOMATSKI SKANDAL U EVROPI: Otkriveni agenti, radili za Trampa - poznato šta im je bio plan
DANSKA vlada je opozvala otpravnika poslova SAD u zemlji nakon što su obaveštajne službe tamo otkrile da najmanje tri američka državljanina rade na "operacijama uticaja" na Grenlandu kako bi zemlju udaljili od Danske i približili SAD.
27. 08. 2025. u 13:24
Komentari (0)