O SEĆANJIMA I OSAMI: Doktorski projekti Jelene Aranđelović i Zorane Milićević u galeriji FLU
DVA doktorska umetnička projekta, Jelene Aranđelović i Zorane Milićević, predstavljaju se u Galeriji Fakulteta likovnih umetnosti.
Foto promo
Izložba Aranđelovićeve nosi naziv "Rekonstrukcije predela kroz željena i neželjenlja sećanja", a osnovno polazište njenog rada, kako kaže, jeste humani element u urbanom kontekstu:
- Na koji način se naša neposredna savremena okolina menja, kako taj proces utiče na nas i koje posledice ostavlja po društvo u celini i pojedinca. Važnu ulogu igra sećanje i pokušaj rekonstrukcije sećanja. Znamo da su sećanja fragilna i da ih je nekad nemoguće rekonstruisati. Kroz rad pokušavam da sačuvam sećanja, kolektivna i lična.
Foto promo
Pod imenom "Biomorfni prostori osame" doktorski rad Zorane Milićević čine audio-vizuelna instalacija, fotografije,video zapisi projekata, foto knjiga.
Preporučujemo
42. NUŠIĆEVI DANI U SMEDEREVU: Nušićeva nagrada za životno delo Tanji Bošković
16. 12. 2025. u 10:09
ŠTA SE OVO DEŠAVA U BRISELU? EU ubeđuje Belgiju da prihvati plan koji bi razbesneo Rusiju, vode se razgovori van glavne sale samita
EVROPSKA komisija i Belgija trenutno vode intenzivne razgovore van glavne sale samita kako bi usaglasile najosetljivije delove plana Evropske unije za korišćenje 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine u korist Ukrajine, reklo je za Politiko pet diplomata i zvaničnika EU upoznatih sa tokom pregovora.
18. 12. 2025. u 16:38
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
VIDITE SNIMAK - ŠUTIRAJU GA: Vujadin Savić napadnut u Beogradu - usred tržnog centra (VIDEO)
BIVŠI fudbaler Crvene zvezde navodno je napadnut u jednom tržnom centru u Beogradu.
18. 12. 2025. u 22:08
Komentari (0)