AKO privlačnost i zaljubljenost mogu da se izazovu u laboratorijskim uslovima, o čemu, u Narodnom pozorištu "Toša Jovanović", spekuliše mnogo izvođena drama "Efekat" Lusi Prebl, ona bi, verovatno, mogla i da se leči hemijom, onda kada postane za nekoga "noćna mora".
TELEVIZIJSKA novinarka i voditeljka Slađana Slađa Letinčić već skoro više od godinu dana urednica je informativnog programa i zaštitno lice emisije "Stav dana" na TV Newsmax Balkans.
Tačno vek nakon smrti čuvenog francuskog kompozitora Erika Satija, javnost će prvi put čuti 27 dosad nepoznatih kompozicija ovog ekscentričnog i inovativnog umetnika, saopštili su istraživači.
Festival evropskog filma biće održan od 19. do 25. jula na Paliću i u Subotici, a najaviće ga predfestivalski program od 3. do 17. jula, najavili su danas organizatori.
INTERNACIONALNI festival kratkog igranog filma - Bašta Fest, održaće se dvanaesti put, od 3. do 6. jula u Bajinoj Bašti, a otvoriće ga glumica Nevena Nerandžić.
OTVARANjEM nove izložbe Galerije Matice srpske „Prado na otvorenom“ i koncertom Aleksandar Dujin Orkestra, u četvrtak, 26. juna u 20 časova na Trgu galerija u Novom Sadu, počeće ovogodišnja manifestacija „Vrelo umetničko leto– od Španije do Južne Amerike“.
Komentari (0)