DELA NAŠEG SLIKARA IZ AMERIKE: Postavka Bogdana Miščevića iz Baltimora u "Aksiosu"
CENTAR za promociju umetnosti "Aksios"(Knez Mihailova 6, treći sprat), ugostio je izložbu slika Bogdana Miščevića, slikara iz Baltimora.
Foto promo
Rođen 1936. godine u malom selu u Kordunu, Miščević već 1963. kreće za Pariz da bi tamo ostvario svoju mladalačku ljubav u slikarstvu, a 1970. godine se sa suprugom seli za Baltimor (Merilend).
- Živeći u Americi učestvuje u mnogim kolektivnim i samostalnim izložbama, uključujući Merilendski Bijenale pri Baltimorskom muzeju slikarstva gde je dobio Samuel Holtzman nagradu - piše u najavi postvake. - U više navrata izlagao je sa velikim uspehom na Vašington skver vilidžu u Njujorku gde je dobio Džordž Baket nagradu. Slede kolektivne i samostalne izložbe u Jaro galeriji na Medison aveniji kao i na njujorškom Artekspou u više navrata. Njegovi radovi nalaze se u mnogim kolekcijama širom Amerike i Evrope. 1984. godine izlaže u Kulturnom centru u Beogradu, Zagrebu i rodnom Topuskom. U kolekciji manastira Hiladar nalazi se jedna njegova slika koju je darovao ovom manastiru.
PUTIN O ISPORUCI "TOMAHAVKA": Ako Ukrajina napadne oružjem dugog dometa, odgovor će biti zapanjujući
AKO Ukrajina pokrene napade oružjem dugog dometa na Rusiju, odgovor će biti zapanjujući, izjavio je danas ruski predsednik Vladimir Putin.
23. 10. 2025. u 17:59
STIŽE ZIMA KAKVA SE VIĐA JEDNOM U STO GODINA? Meteorolozi odgovorili na spekulacije o "zimi veka"
NEMAČKI portali su preplavljeni informacijama o ekstremnoj zimi, ulicama prekrivenim snegom i ekstremnim vremenskim uslovima koji prete zemlji.
23. 10. 2025. u 17:38
SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)