SVEČANA DODELA NAGRADE "ALEKSANDAR TIŠMA": Uručenje Sesil Vajsbrot 24. juna u Matici srpskoj
FRANCUSKOJ književnici, esejistkinji, prevoditeljki i novinarki Sesil Vajsbrot svečano će biti uručena, treća po redu, Međunarodna nagrada "Aleksandar Tišma", u Svečanoj sali Matice srpske u Novom Sadu, 24. juna, u podne.

Profimedia
Svečanosti će prisustvovati članovi žirija Ilma Rakuza, švajcarska književnica i kritičarka, pisac Laslo Marton i književna kritičarka Vladislava Gordić Petković.
Nagradu će laureatkinji uručiti predsednica Međunarodnog žirija Ilma Rakuza.
U najužem izboru za priznanje ove godine našlo se osam poznatih evropskih pisaca. Pored Sesil Vajsbrot, tu su bili i Slobodan Šnajder, Laslo Vegel, Sergej Žadan, Andžej Stasjuk, Tatjana Cibuleak, Aleksandar Hemon i Semezdin Mehmedinović. Žiri su, osim navedenih troje, činili i austrijski pisac i publicista Karl-Markus Gaus i francuski književnik Matijas Enar.
Prethodni dobitnici ove nagrade bili su Laslo Darvaši i David Albahari.

HRVAT, SLOVENAC I ITALIJAN TUKLI SRPSKE POLICAJCE: Evo ko su strani državljani uhapšeni u nasilnim blokaderskim protestima
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da je tokom sinoćnjih protesta povređeno 75 policajaca, a privedeno 114 lica od kojih 3 strana državljanina.
15. 08. 2025. u 12:21

TRAMP U OGROMNOM PROBLEMU: Veliki peh pred sastanak sa Putinom na Aljasci
PREDSTOJEĆI sastanak između predsednika SAD Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina u petak na Aljasci dolazi u vreme kada u američkoj administraciji gotovo da nema iskusnih stručnjaka za Rusiju, piše Fajnenšel tajms.
13. 08. 2025. u 11:24

CIFRA - BOLI GLAVA: Koliku penziju prima Berček? Svakog meseca na račun mu ležu DVE SUME
MNOGI kažu da je Aleksandar Berček jedan od najvećih glumaca na ovim prostorima, a on je svoj talenat dokazivao idući iz uloge u ulogu, i iznova pokazujući čari svog glumačkog umeća.
15. 08. 2025. u 13:20
Komentari (0)